Народження дитини – що може бути важливішим для жінки? Тема пологів упродовж століть породжувала безліч міфів, деякі з яких щільно засіли у свідомості до наших днів.
Насправді, лише 4% дітей народжуються у встановлений термін. Досить часто пологи настають пізніше чи раніше. У 2002 році в США було проведено опитування, яке показало, що при першій вагітності пологи дійсно з меншим ступенем ймовірності трапляються вчасно. Але також це дослідження показало, що перші пологи проходять пізніше всього на 16 годин, якщо говорити про повністю виношених немовлят.
Насправді немає нічого дивного в тому, що так мало дітей народжується вчасно. Як правило, дата пологів обчислюється за датою останніх місячних. Але дуже багато жінок не можуть згадати цей день. Сьогодні ми маємо бути готові до того, що далеко не кожна вагітність триває однакову кількість тижнів.
Під час ще одного дослідження вчені щодня вимірювали рівень гормонів у сечі у жінок, які намагалися завагітніти.
Це допомогло точно встановити, коли відбулося запліднення та визначити тривалість вагітності. Виявилося, що терміни в деяких випадках можуть відрізнятись на чотири-п’ять тижнів!
У разі другої та кожної наступної вагітності розрахункова дата може залежати від перерви між вагітностями.
Наразі деякі фахівці вважають, що треба взагалі скасувати вказівку точного терміну пологів.
Коли розрахована дата пологів настала, а дитина і не думає з’являтися на світ, багато жінок звертаються до цього методу.
Теоретично очікується наступний процес: гостра страва посилить перистальтику (хвильові скорочення стінок стравоходу, шлунка, кишечника, сечоводів тощо), що має спровокувати скорочення матки.
Лікарі кажуть, що навіть якщо гостра їжа і здатна спровокувати початок пологів у деяких жінок, ефективність даного методу залежить ще й від індивідуальної переносимості гострого і звички до цієї їжі. Тобто, якщо гострі страви – це ваш звичайний раціон, то не варто очікувати на ефект запуску родової діяльності даним способом.
Це тільки у фільмах ми можемо бачити в актриси, яка грає вагітну, переляк на обличчі через те, що з неї ринула рідина і відразу починаються пологи.
Насправді все відбувається не так. Перейми можуть розпочатися ще до відходу вод. Буває, що вони взагалі не починаються і тоді доводиться їх штучно стимулювати.
У дуже рідкісних випадках плодова оболонка взагалі не розривається і тоді кажуть, що дитина «народилася в сорочці». Але здебільшого, якщо води відійшли, то пологи вже близько.
Дослідження показало, що три чверті жінок, у яких води відійшли, народжують найближчими 24 годинами без застосування стимуляції.
Якщо ж жінка помітила рідину, що відходить, у будь-якій кількості, навіть якщо вона просто сочиться, то треба розуміти, що наближаються пологи. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини допоможе підібрати кваліфікованого лікаря, який вестиме вагітність і підготує до успішних пологів.