Найкорисніші види борошна!

Лікарі і дієтологи в один голос твердять про шкоду борошняних і солодких виробів. На їхню думку, ці продукти шкодять не тільки фігурі, але і серцево-судинній і ендокринній системам. Виною всьому вони вважають пшеничне борошно вищого гатунку, яке переважно і стає основою хліба і кондитерських виробів. В процесі обробки всі поживні речовини в ньому руйнуються, а вуглеводи набувають негативні властивості. Але це зовсім не означає, що від борошняних продуктів слід відмовлятися. Пропонуємо п’ять видів цільнозернового борошна, вироби з яких не тільки не є небезпечними, а навіть корисні.

Гречана мука

Вчені виявили, що гречана мука знижує рівень цукру в крові на 20%, а тому незамінна для тих, хто страждає на діабет.

При низькому вмісті жирів гречана мука багата клітковиною, що робить продукти з неї не тільки смачними, а й сприяють профілактиці серцево-судинних захворювань. Харчові волокна «збирають» залишки жовчних кислот, жирів і «поганий» холестерин. Хліб, млинці, оладки з гречаного борошна гарантують повноцінне надходження в організм калію, цинку, марганцю і магнію.

Рисова мука

Для жителів Азії рисове борошно – звичний щоденний продукт. З нього роблять рисовий папір для ролів і безліч солодощів. На її основі печуть пироги і готують дієтичні торти. Всі цінні властивості борошна зберігаються, так як її виробляють з цільних зерен. Хліб з рисової муки – це джерело вітамінів групи В і РР.

Кукурудзяна мука

Кукурудзяне борошно буває грубого і дрібного помелу. «Мінус» кукурудзяної муки в тому, що вона не володіє такими пекарськими якостями, як пшенична – тісто погано «піднімається», хліб виходить пористий і швидко черствіє. Кукурудзяне борошно не містить глютену, а тому корисне для тих, хто страждає на целіакію. До складу кукурудзяного борошна входять дві незамінні амінокислоти – триптофан і лізин, без яких неможливо кровотворення і вироблення цілого ряду гормонів. Хліб з кукурудзяного борошна багатий кремнієм, нестача якого веде до втрати еластичності судин, що може призвести до інфаркту та інсульту.

Льняна мука

Лляний хліб містить в сім разів більше калію, ніж банани, які вважаються одним з головних його джерел. Тому лляна мука незамінна для тих, хто страждає серцево-судинними захворюваннями.

Льняна мука відрізняється високою харчовою цінністю і може дати організму необхідні білки – їх зміст в них досягає 50%. У лляному борошні містяться виключно корисні жири Омега-3 в правильній пропорції з Омега-6.Льняна мука – джерело лігнанів – корисних речовин, що володіють протираковими властивостями.

Амарантова мука

Насіння амранта і борошно з нього – рекордсмени за вмістом сквалену – потужного антиоксиданту, який захищає організм від розвитку ракових пухлин. Амарант перевершує всі зернові культури за вмістом калію і цінних амінокислот: 100 г борошна містить 15 г необхідного організму білка. Універсальність амарантового борошна полягає в тому, що з нього можна робити не тільки хліб, але також його додають в каші і пюре. Це природний постачальник лізину в клітини – амінокислоти, необхідної для боротьби з вірусними інфекціями.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.