Надлишок тестостерону вбиває клітини головного мозку

Повальна захопленість бодібілдінгом в останні роки призвела до того, що багато спортсменів крім занять у тренажерному залі вживають анаболічні засоби для збільшення м’язової маси. Але фахівці попереджають, що висока концентрація тестостерону, яким багаті дані засоби, ведуть до масової загибелі клітин головного мозку.

У чому виражається перевищення допустимої норми тестостерону?

Найбільш явним наслідком є підвищена дратівливість, збудливість і агресивність, а також схильність до суїциду. Такі поведінкові відхилення свідчать про негативний вплив стероїдів на функції головного мозку.

Тестостерон взагалі грає важливу роль в регуляції росту, розвитку та диференціації клітин різних тканин організму при нормальній концентрації. При цьому, тестостерон присутній як у чоловічому, так і в жіночому організмі, тільки в чоловічому його в 10 разів більше.

Дослідження вчених показали, що підвищена концентрація тестостерону збільшує швидкість загибелі нервових клітин, запускаючи в нервовій тканині процес запрограмованої клітинної загибелі – апоптоз.

Цей процес характеризується порушенням структури клітинної мембрани, зміною мембранних потенціалів, фрагментацією ДНК і активацією «білків-убивць».

Спостерігаючи за дією підвищеного рівня тестостерону на організм, вчені визначили, що збільшена концентрація на короткий період, до 6-12 годин, викликає апоптоз в вирощеній колонії клітин нейробластоми головного мозку. При цьому нормальні концентрації тестостерону ніяк не впливали на нейрони, а підвищення концентрації жіночого гормону естрогену навіть благотворно позначалися на них.

Експерти також відзначили, що процеси клітинної загибелі, подібні за механізмом з апоптозом, спостерігаються в тканинах головного мозку людей, що страждають хворобами Альцгеймера, Гентингтона та іншими дегенеративними захворюваннями ЦНС.

Таким чином, прагнучи зробити зі свого тіла живого робота, оброслого мускулами, застосовуючи анаболіки, добре подумайте, чи потрібна вам вся ця «краса» зі зруйнованим мозком.