Популярність фітнесу серед жінок останніми роками стрімко набирає темп. Підтягнуті і стрункі дівчата, які проводять щодня по кілька годин у спортивних залах, гордо демонструють фотографії своїх форм. Пружні сідниці, красивий прес, ні краплі жиру – одним словом, ідеальне тіло. Але якою ціною дістається ця краса?
Прекрасна стать особливо схильна до набору зайвих кілограмів, а тих, хто може собі ні в чому не відмовляти, при цьому не накопичуючи жир, дуже мало. Це і змушує дам докладати неймовірних зусиль, щоб тримати себе у формі.
Багато спортивних дівчата не зізнаються, що у них протягом декількох місяців, а іноді й років, відсутні місячні. У той же час аменорея – досить серйозне порушення, що викликає дисбаланс гормонів, порушення роботи статевої системи, щитовидної залози і т.п.
Правда, багатьом дівчатам за кілька місяців вдається налагодити гормональну систему, у деяких не це йдуть роки.
Невгамовне бажання стати власницею ідеального тіла примушує дівчат майже нічого не їсти. Але рано чи пізно такі обмеження позначаються на нервовій системі і закінчуються неконтрольованим поїданням солодощів. Це результат розбалансованих гормонів, протистояти якому неможливо.
Уникнути таких зривів можна, якщо не ставити собі жорсткі заборони, а їсти все, але в розумних межах, не пропускаючи прийому їжі.
Дівчата, надмірно захоплені фітнесом, виступаючі на змаганнях, часто використовують спеціальні фармакологічні засоби, метою яких є «будівництво» м’язів. Причому, ці препарати можуть бути самими різними: від нешкідливих до гормональних, провокуючих огрубіння голосу, підвищення росту волосся на тілі, збільшення статевих органів і, чого і слід було очікувати, росту м’язів.
Багато дівчат вірять, що за допомогою фітнесу зможуть поліпшити форму грудей або збільшити їх розмір. Але це неможливо, оскільки ця частина жіночого тіла складається з жирової тканини і залози. Найчастіше, через зниження жирового прошарку в тілі груди приймають форму мішечків, наповнених залозами. До речі, саме це штовхає багатьох фітнес-дів на збільшення грудей штучним шляхом за допомогою силікону.
Висновок з усього вище сказаного простий: тренуватися потрібно в задоволення, для здоров’я, а не заради заповітних показників на сантиметровій стрічці. Але грань між здоровим розумом і залежністю настільки тонка, що в гонитві за ідеальними формами можна забути про головне призначення фітнесу – підтримку хорошого самопочуття.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.