Мисліть правильно для здоров’я!

У своїй більшості люди більше зайняті турботою про свій фізичний стан, ніж про психічний. Різницю між поганою і гарною їжею і впливом її на тіло розуміють всі. Але різницю між поганими і хорошими думками враховують не всі. При цьому нашому мозку теж необхідно підбирати правильний раціон, і тут мова йде не про продукти харчування, а про правильну інформацію. Все в комплексі визначає наше ментальне здоров’я.

Особливо важливий для «харчування» мозку ранок, щоб задати правильний тон всьому дню.

Яким може бути правильний «сніданок» для мозку?

Відразу після пробудження спробуйте медитувати, зосередитися на свіжих приємних думках, проведіть ранок з близькими. Навчіться з вдячністю зустрічати новий день і не поспішаючи входити в робочий ритм.

А це приклад «шкідливого» сніданку для мозку.

Відразу після пробудження ви хапається за телефон, вичитуючи всі новини поспіль: пандемія, катастрофи, обвал ринку, вбивства і грабежі. Потім згадуєте свій робочий план, з жахом чекаючи, який завал вас сьогодні чекає.

Обидва сценарії «сніданку» необоротно впливають на хід всього дня. У першому випадку мозок формує позитивні імпульси, які впливають на гарний настрій протягом усього дня. У другому – все навпаки, і навіть якщо день складається цілком вдало, все одно буде відчуття, що щось йде не так.

Вся інформація, яку ми споживаємо протягом дня візуально або на слух – це і є їжа для нашого мозку.

Психологи запевняють, що кожна думка, яка потрапляє в наш мозок, впливає на наше здоров’я і життя в цілому. Думки не тільки змінюють наш погляд на життя, але також породжують зміни гормонів і нейромедіаторів, і цього цілком достатньо, щоб змінювати все інше в організмі! Якщо лікар помітив у вас зміни в гормональній системі, то ви завжди можете пройти тест на гормони. Кам’янець-Подільський Центр сімейної медицини готовий запропонувати широкий спектр досліджень.

Як фільтрувати своє ментальне харчування?

  • Ніякої негативної інформації з ранку.
  • Використовуйте корисні ранкові практики і ритуали (зарядка, медитація, прогулянки на свіжому повітрі, спілкування з коханими і т. п.).
  • Перестаньте починати і закінчувати свій день телефоном!
  • Позбавтеся від інформаційного сміття: безперервного потоку новин, ток-шоу і т. д.
  • Почистіть свої підписки від усього нецікавого.
  • Зведіть до мінімуму пусте спілкування: плітки, обговорення, критику.

Мисліть правильно і будьте здорові!