Музика здатна пригальмувати старіння

З віком нейрони мозку починають працювати повільніше. Але що стосується літніх музикантів, то їх нервові клітини не поступаються за швидкістю молодим людям, які не займаються музикою.

Ближче до старості мозок дійсно починає гірше реагувати на подразники ззовні. Так, літні люди погано розрізняють серед вуличного шуму деякі звуки, а при зверненні до них не відразу відповідають. Так проявляється уповільнення роботи нервових клітин. Але американські вчені виявили несподіваний метод, що запобігає старінню – заняття музикою.

У дослідженні взяли участь 87 добровольців, кожен із яких мав нормальний слух, але частина з них з дитячих років займалися музикою, інші ж цікавилися її не більше трьох років за все життя. Учасникам показували відеозапис з людською мовою, а тим часом спостерігали за автоматичною відповіддю нейронів на ці звуки.

Результати дослідження

У ході дослідження виявилося, що літні музиканти проявили себе краще, ніж їх «немузичні» ровесники.

Виходить, що мозок можна захистити від процесу старіння, принаймні деякі його аспекти діяльності. Експериментальним шляхом на тваринах було доведено, що посилити комунікативні здібності можна за допомогою тренувань мозку, навіть якщо вони почалися в більш літньому віці. У цьому випадку нервова система набагато краще розпізнає сигнали, дозволяючи підтримувати спілкування навіть в галасливій обстановці. Існують також дані, які доводять, що заняття музикою перешкоджають втрати пам’яті.

Вчені вважають, що музика якимось чином зберігає пластичність нейронів, здатність формувати нові синапси, попереджає розпад зв’язків, які вже утворилися. Хоча вчені ще сумніваються в тому, що музика запобігає старінню абсолютно всіх нейронів і процесів, що протікають в людському мозку.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.