Бажання багатьох батьків — виховати свою дитину всебічно розвиненою гармонійною особистістю. Якщо ви все ще думаєте, в якій сфері ваш малюк краще розвине інтелект, вибирайте музику. Канадські вчені провели дослідження, яке показало, що заняття музикою до 7 років інтенсивно розвиває мозкову діяльність.
Як відомо, будь-яка діяльність, особливо інтелектуальна, забезпечується функціональною роботою мозку, пов’язаної зі сприйняттям і переробкою інформації.
Чи можна назвати у Всесвіті більш складне утворення, ніж людський мозок? На Землі такі невідомі. Наш мозок містить близько трильйона клітин, з яких 100 мільярдів — нейрони, кожен з яких пов’язаний з тисячами інших. Міжнейрональні комплекси і міжцентральні зв’язки, які формуються в процесі розвитку мозку, лежать в основі його інтеграції. По мірі дозрівання мозку ступінь інтеграції наростає. І лише за цієї умови він здатний до навчання і формування вищих психічних функцій.
Але чому ж так корисна для мозку музична діяльність і що виявили канадські вчені? Фахівці встановили, що робота рук координується зі слуховим і зоровим сприйняттям, і виникає більше нервових волокон, що з’єднують праву і ліву півкулю.
За їх твердженням, вік 6–7 років є тим періодом, коли музична освіта може виробляти позитивні зміни, що впливають на рухові здібності людини і структуру мозку.
«Під час навчання гри на музичному інструменті потрібна координація між руками і візуальними або звуковими подразниками, — розповіла професор психології Вірджинія Пенхьюн з Університету Конкордії. — Практика занять на музичних інструментах до семи років підвищує ймовірність нормального дозрівання зв’язків між моторною і сенсорною областями мозку, створюючи основу, на якій легше побудувати постійне навчання».
Дослідники провели експеримент з 36 музикантами. Половина з них отримала музичну освіту у віці до семи років, ті, що залишилися, почали займатися музикою набагато пізніше. При цьому загальний стаж музичного досвіду учасників був однаковий. Крім того, ці дві групи порівнювали з людьми, що мають слабкі пізнання про музичну освіту або не мають їх взагалі.
При порівнянні рухових навичок виявилося, що музиканти, що почали свою кар’єру в ранньому віці, точніше виконували завдання вже після перших двох днів практики. А порівняння мозку учасників показало, що у «юних» музикантів більше нервових волокон, що з’єднують обидві півкулі.
Такі спостереження привели вчених до висновку, що мозок змінюється під впливом занять музикою тільки в ранньому дитинстві або ж не міняється взагалі.
Які ще докази потрібні, щоб зрозуміти, що музика — прекрасний і корисний вид діяльності?!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.