Мозолі та спасіння від них

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося відчувати страждання від мозолів. Особливо надокучають мозолі жінкам у літню пору, коли хочеться показати гарні доглянуті ніжки у відкритому взутті.

Мозоль — це ділянка ороговілої шкіри часто на поверхні з маленьким стрижнем, що проникає у наступний шар шкіри.

Як правило, мозолі утворюються на бокових частинах пальців, на п’ятці і на стопі у результаті тривалого стискання та натирання. Головна причина появи мозолів — незручне тісне взуття, взуття на підборах, взуття з тонкою підошвою. У групу ризику людей, які схильні до частої появи мозолів, відносяться люди с надлишковою вагою, з плоскостопістю, і ті, що постійно знаходяться на ногах.

Часто мозоль спричиняє страшенний біль і його хочеться швидше позбутися. Щоб загоїти натерту до мозолі ногу, треба змочити хворе місце перекисом водню, потім промокнути марлевою серветкою, замастити зеленкою та заклеїти бактерицидним пластиром.

Але бувають дуже жорсткі мозолі, пом’якшити які можна тільки за допомогою спеціальних ванночек (на 1 літр води 1 чайну ложку соди та 1 столову ложку солі) або спеціального мозольного пластиру. Коли мозоль стане м’якою, її зіскоблюють пемзою.

Існують ще й конусоподібні мозолі.

Це застарілі мозолі, які через надмірне розростання жорстких тканин підносяться над поверхнею шкіри, а в середині мають стрижневий корінь, який проникає глибоко у тканини. Саме цей стрижень давить на м’які тканини та спричиняє страшенний біль. Такі конусоподібні мозолі краще довірити рукам косметолога.

Для профілактики утворення мозолів на ногах раз на тиждень треба робити содово-сольові ванночки, користуватися різними скрабами та кремами для ніг. А краще за все носити зручне взуття, причому корисно чергувати взуття на пласкій підошві із взуттям на підборах, чим можна запобігти утворення мозолів та плоскостопості.