Мозок захищається від бурхливих емоцій

Наше життя наповнене емоціями і враженнями, багато з яких впливають на нашу поведінку або навіть здоров’я. Але не всі емоції проникають в наш мозок безконтрольно. Вчені виявили унікальний неврологічний механізм, який захищає мозок від травмуючих емоцій.

Емоційна пам’ять

Емоційна пам’ять часто визначає наші дії. Наприклад, скрип брами, що відчиняэться, може викликати очікування атаки злого собаки. Це своєрідний емоційний відгук, сила якого буде варіюватися від того, була в першому випадку німецька вівчарка або пудель.

Повторні ситуації таке сусідство (брама і собака) перетворять на частину емоційної пам’яті системи мозку. Ядро цієї системи, мигдалеподібне тіло, формує незабутні спогади про атаку або її ймовірності. При цьому сила подібних емоційних спогадів пропорційна ступеню неприємності досвіду.

Відкриття

Вчені виявили нейронну схему, яка може стримати силу емоційних спогадів шляхом обмеження чутливості мозочкової мигдалини до очікуваних, але неприємних стимулів. З’ясувати це вдалося в експерименті над щурами, в мозку яких була сформована асоціація між м’яким шоком і попереднім йому звуком.

Серія експериментів, модулююча активність мозочкової мигдалини, привела авторів до висновку, що новоявлена ​​нейронна схема «калібрує» стабільність пам’яті і допомагає мозку формувати відповідні емоційні спогади, тим самим захищаючи від сильних травм.

Вчені планують використовувати ці дані для розробки методів лікування посттравматичного стресового розладу.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.