Мозок – найбільший поглинач калорій

Людський мозок працює навіть під час сну, і це доведено науково. Не дивно, що цей орган споживає найбільше калорій. Дійсно, в будь-який час мозкової активності мобілізуються сотні мільярдів нейронів, кожен з яких повинен підтримувати активність величезної кількості іонних насосів, які споживають енергію.

Споживання енергії

Але як виходить, що головний мозок використовує 20% всієї використаної організмом енергії, в той час як він складає всього 2% від загальної маси тіла? Кожен день мозок «спалює» 120 г чистої глюкози! А в тих випадках, коли глюкоза закінчується, наприклад, в період голодування, мозок починає використовувати особливі речовини – кетони, які він отримує з накопиченого в організмі жиру.

Але скористатися цим «недоторканним запасом» мозок може тільки після того, як спочатку синтезує особливі ферменти, що ведуть до дегідратації. Це призводить до збільшення фази втоми і пояснює, чому люди, які сидять на голодній дієті, скаржаться на зниження концентрації і головні болі – просто нейронам мозку не до душі така дієта.

Дуже важливо для мозку, так само, як і споживання глюкози, постачання його киснем. Жоден орган нашого організму не відчуває такої потреби в кисні, як мозок. Близько 40% кисню, що надходить в організм, використовується клітинами головного мозку. Все пояснюється тим, що мозок не зможе спалювати глюкозу без кисню.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.