Тіло людини вразливе до болю. Але вчені стверджують, що можна навчити мозок пригнічувати біль.
Вчені Люксембургу провели дослідження, згідно з яким почуття болю може притуплятися, якщо слухати нейтральні звуки. Це стало черговим доказом того, що мозок можна використовувати для зменшення болю.
Нове дослідження показало, що постійний біль в одному місці зменшується, якщо в іншій частині тіла з’являється новий. Таке блокування болю є фізіологічною реакцією нервової системи, за допомогою якої організм справляється з потенційно новою загрозою.
Досліджуючи явище «біль пригнічує біль», в стопи суб’єкта були введені больові електричні імпульси, після чого вимірювалася імпульсивність болю.
Потім учасників експерименту попросили занурити руку у відро з крижаною водою, новий подразник зменшив первісну біль. А потім в навушниках зазвучала музика телефону. Процедуру повторили кілька разів. У результаті виявилося, що відчуття болю від електричної стимуляції скоротилися, коли просто звучала музика. У мозку виробився рефлекс – рингтон став сигналом для запуску механізму блокування організмом фізичного болю.
Учасники експерименту відчували не просто зменшення болю, але у них було менше об’єктивних ознак болю, таких як діяльність лицьових м’язів, використовуваних для вираження болю.