Мозок може жити довше тіла

Скільки б людина не жила, 100 років або 50, вона хоче жити далі. Питання безсмертя або довголіття хвилювало людство з незапам’ятних часів. Останні досягнення медицини роблять більш реальним збільшення тривалості життя з 70-80 до 150-200.

Дослідження

Зокрема, нещодавно західні ЗМІ опублікували результати медичного дослідження, яке підтвердило унікальну можливість головного мозку людини. Як заявляють учені, термін служби мозку людини набагато довше інших органів і становить 200 років. Те, що люди вмирають набагато раніше, пояснюється тим, що решта частин людського організму не можуть бути настільки довговічними і зношуються раніше. Серце, судини, печінка, нирки – всі ці органи відмовляють раніше і не здатні забезпечувати роботу головного мозку корисними речовинами.

Американські вчені стверджують, що якби можна було своєчасно замінювати частини тіла і внутрішні органи на штучні, то тривалість людського життя становила б 200 років!

Вчений з МГУ Олександр Каплан вже займається практичною стороною цих питань. Він упевнений, що людині треба дати можливість продовжити життя її мозку в новому тілі. Каплан впевнений, що людське життя надто коротке, щоб психічно завершити своє існування. Він пояснює, що людина знаходить досвід тільки у 50-60 років, а життя її може перерватися вже через 10 років після здобуття досвіду, а то й раніше. Хіба це справедливо?

На сьогоднішній день вже існують технологічні передумови до продовження життя мозку. Каплан вважає, що питання про пересадку мозку технічно вже вирішене. Як приклад він називає операції з пересадки голови від одного собаки до іншого. Правда, такі експерименти більше не проводяться у силу мораторію, продиктованого негативним настроєм суспільства.

Водночас Каплан каже, що мало просто перенести живий мозок в штучне тіло і змусити його функціонувати. Необхідно створити інформаційний обмін між мозком і «важелями» штучного тіла. Як варіант вирішення проблеми вчений називає розробки біотехнічного зв’язку «мозок-комп’ютер».

Біонічні протези

Сучасна наука вже створила біонічні протези, якими можна керувати силою думки. У 2012 році фахівці Браунівського інституту досліджень головного мозку створили механічну руку, працюючу завдяки датчикам, приєднаним до голови. При подальших експериментах дослідники бачать можливим створювати не тільки окремі частини тіла, але і внутрішні органи. До речі, вже зараз в медичній практиці застосовуються розчини, що замінюють кров.

Цілком можливо, що скоро сучасні технології забезпечать людський мозок необхідними речовинами для його тривалого існування, і світ заговорить про перших кібернетичних довгожителів.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.