З самого раннього віку нас привчали, що ми повинні жити за моральними принципами, з огляду на потреби інших членів суспільства. Однак нещодавно американські вчені прийшли до висновку, що загальноприйняті суспільні норми обмежують наше уявлення про те, що можливо, а що – ні.
Проведене дослідження показало, що люди за замовчуванням розглядають аморальні дії як «абсолютно неможливі».
Виходить, що деякі люди не роблять певні вчинки, так як знають, що це «неправильно» («некрасиво», «погано»). Інші ж не роблять цього, оскільки розуміють, що цей крок для них буде занадто ризикованим. Тобто вони не керуються при прийнятті рішення етичними нормами.
При цьому нове дослідження показує, що для більшості людей негайне рішення про аморальний вчинок виглядає як неможливе, без варіантів.
Коли люди вчиняють аморально, інші схильні оцінювати це як «неправильне» або «неможливе». Після серії експериментів вчені встановили, що мозок людини відноситься до таких аморальних речей як до фантастики – він реагує на варіанти злочинів як на пропозицію перетворити свою машину, наприклад, в крісло, або щось таке ж ірреальне. Саме така реакція допомагає людям діяти і вести себе етично в реальному світі.
Експерти пояснюють, що в людському мозку звучить як би два голоси, які пропонують можливості – більш інтуїтивні, які поважають закони моралі, і більш практичні, які дотримуються законів природи. Частина прийнятих рішень, які узгоджуються з етичними нормами, йде в розріз з логікою і інтересами людини, тим самим обмежуючи її потенційні можливості.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.