Якщо говорити про саму «молоду» націю, то згадуються насамперед французи. «Французький парадокс» давно зацікавив вчених. Дійсно, чому нація, яка найбільше споживає червоне вино і славиться своєю кухнею, менше всіх схильна серцево-судинним захворюванням?
Кардіологічні захворювання у французів зустрічаються в 2 рази рідше, ніж в інших країнах, навіть в США, де здоров’я в останні десятиліття стало культом. В процесі довгих спостережень і вивчень лікарі встановили, що раціон французів включає келих хорошого червоного вина, до складу якого входять біофлавоноїди, в тому числі і ресвератрол. Одна пляшка червоного вина містить приблизно 2 мг цієї чудодійної речовини.
Резвератрол — речовина, фітоалексин, яка синтезується в деяких рослинах (сосна, арахіс, виноград). Найбільше резвератрола міститься в червоному вині, а ось білий виноград і білі вина не так багаті цією речовиною.
Уже доведено вченими, що резвератрол уповільнює процес старіння, а тому стає все більш популярною біологічної добавкою, вживання якої здатне збільшити тривалість життя.
Резвератрол має ту ж естрогенну активність, що і естрадіол, один з найголовніших естрогенів людини. Гормональна активність резвератрола значно менша, проте, завдяки тій кількості, в якому він перебуває у людини, він може діяти навіть сильніше естрадіолу.
Резвератрол відомий своїми різнобічними протипухлинними діями, на відміну від естрадіолу і діетілстілбестрона, які прискорюють ризик розвитку гормонозалежних пухлин. Експерименти показали, що резвератрол пригнічує синтез ДНК ссавців, блокуючи розмноження пухлинних клітин. Ще один механізм протипухлинної дії резвератрола полягає в його конкуренції з естрадіолом за місце зв’язування на рецепторі, а це знижує стимулюючий вплив естрадіолу на клітини гормонозалежних пухлин.
Крім того, в результаті тривалих спостережень було встановлено, що резвератрол за своїм впливом на організм дуже схожий на низькокалорійну дієту. Протягом двох десятиліть дане дослідження проводилося на мавпах. І результати були просто приголомшливі. Мавпи, споживали на 30% менше калорій, виглядали молодшими, здоровішими, активнішими, у них рідше спостерігався артрит.
А от мавпи, які вживали нормальну кількість калорій, частіше хворіли на рак, діабет і серцеві захворювання. Керівник дослідження, доктор Річард Вейндрач, зауважив, що у перегодованих мавп смертність склала 50%, в той час як ті, що «дотримувалися» низькокалорійної дієти, вона склала лише 25%.
Вчені Франції, США, Китаю та інших країн встановили, що червоне виноградне вино і резвератрол, який входить до нього, значно зменшують концентрацію холестерину в крові. В ході ще одних досліджень, які проводилися на ссавцях, яких годували жирною їжею, було встановлено, що застосування потужного антиоксиданту резвератрола протягом 4 тижнів суттєво знизило рівень холестерину і тригліцеридів, а витривалість до навантажень у гризунів зростала.
У тому, що резвератрол є молекулою молодості, вчені вже переконалися остаточно. Він комплексно впливає на організм, сприяючи збільшенню тривалості життя, зменшуючи реакції утворення вільних радикалів в клітинах, а значить, обмежує їх шкідливу дію на клітини.
Численні цілющі властивості речовини наштовхнули вчених на думку використовувати його в багатьох суміжних з дієтологією сферах, наприклад, в косметології.
Один з головних дослідників резвератрола Девід Синклер заявив, що сподівається в найближчому майбутньому побачити 90-річну людину, що грає в теніс, присутню на церемонії вручення диплома його правнукам, з відмінним здоров’ям і високою працездатністю.
Вчений підкреслив, що на даний момент наука ще не досягла таких прогресивних результатів, поки ще вона знаходяться в пошуку необхідної формули. Однак він упевнений, що якщо він не встигне, то хтось інший обов’язково виведе формулу вічної молодості.