Міокардит — це запальний процес у серцевому м’язі, який може викликати ряд комплікацій і вимагає відповідального підходу до діагностики та лікування.
Більшість випадків міокардиту викликані вірусними інфекціями, такими як:
Однак міокардит може розвинутися і внаслідок бактеріальних, грибкових інфекцій або від впливу токсинів.
Симптоми міокардиту можуть бути різноманітними, залежно від стадії та етіології:
Для визначення міокардиту використовують:
Терапія міокардиту залежить від його причини. Вірусний міокардит, як правило, лікується симптоматично. Важливо уникати фізичних навантажень під час активної стадії захворювання.
Основним моментом лікування є усунення головного інфекційного (або іншого) фактора.
Патогенетичне лікування спрямоване на аутоімунні, запальні і алергічні процеси, відновлення і підтримання гемодинаміки. Особливе місце в профілактиці і терапії міокардитів займає активна санація інфекційних вогнищ.
Важливу роль в комплексному лікуванні відіграє дієта. Вона повинна бути гіпоалергенною і передувати застосуванню антигістамінних препаратів. У раціоні слід використовувати продукти, які не викликають алергічних реакцій (крупи, овочі, деякі молочні продукти, пісне м’ясо). Хворому призначається постільний режим.
Необхідна протизапальна терапія.
Профілактика міокардиту
Профілактичні заходи, в першу чергу, повинні бути спрямовані на попередження і своєчасне лікування захворювань, що провокують виникнення міокардиту. Особливе значення слід надавати боротьбі з вогнищами інфекцій хронічного характеру (гайморит, тонзиліт та ін.) Велику роль в профілактиці грає ведення здорового способу життя.
Міокардит — серйозне захворювання, яке вимагає своєчасної діагностики та правильного лікування. Звертайтеся в Центр Сімейної Медицини до кардіолога при перших симптомах та слідкуйте за своїм здоров’ям.