Мігрень атакує дітей

Прийнято вважати, що молодий організм рідше піддається головним болям. Однак діти можуть також, як і дорослі, страждати від мігрені. Коли дитина скаржиться на головний біль, батьки часто губляться і не знають, чи можна дати їй знеболюючу пігулку.

Причини

Причини появи мігрені науці досі до кінця не відомі. Але є деякі теорії даного порушення і найбільш поширена з них – судинна. Відповідно до цієї теорії, в основі виникнення мігрені лежать судинні порушення, а також зміни рівня речовини, що відповідає за нейронні зв’язки в головному мозку.

Мігрень може проявлятися по-різному, при цьому у дітей вона може протікати взагалі без головного болю. Як правило, мігрень буває одностороння, це і є головним симптомом захворювання. Біль має пульсуючий характер, посилюючись при ходьбі і навіть невеликих фізичних навантаженнях. Під час нападу дитина може відчувати нудоту, біль в животі, роздратування від світла.

Якщо дитина скаржиться часто на головний біль, слід звернути на це особливу увагу, адже це може бути і хронічний головний біль або навіть таке серйозне захворювання, як епілепсія. Уточнити діагноз допоможе ЕКГ, після чого буде призначено лікування.

Лікування

Лікувати мігрень лікарі рекомендують тільки якщо напади дуже часті і заважають нормальному життю. При цьому лікування підбирається індивідуально. Лікар призначає анальгетики, нестероїдні протизапальні препарати, ліки, які містять кофеїн і т. п. Але «дорослі» препарати дітям не призначають.

Профілактика

Профілактикою мігрені є здоровий спосіб життя: більше гуляти і грати на свіжому повітрі, займатися спортом, оптимальний режим сну. З раціону слід виключити фаст-фуд і всі продукти, що містять штучні добавки, барвники і консерванти, підсилювачі смаку.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.