Ще одну корисну властивість меду відкрили вчені — він здатний захистити очі від шкідливого впливу комп’ютерного випромінювання.
Всі ми з дитинства знаємо, що мед — смачний і корисний продукт, який містить багато різних речовин, але в основному глюкозу і фруктозу. Загалом, до складу меду входить 70 різних корисних речовин, основними серед яких є цукри, білки, вітаміни, мінерали, ферменти, що сприяють травленню, стимулюють секреторну функцію шлунка і кишечника, покращують засвоєння їжі. Але приймати мед можна не тільки всередину, він використовується і як зовнішній лікувальний засіб. Крім того, ця смачна панацея незамінна для тих, хто день у день змушений проводити перед монітором комп’ютера.
Тривала робота за комп’ютером сприяє розвитку очної патології. Щорічно таких хворих стає на 7% більше. Американські офтальмологи рекомендують після кожної години роботи за комп’ютером робити 20-хвилинні перерви, під час яких пити чорний чай з липовим медом. Фахівці стверджують, що такий напій допомагає організму боротися зі шкідливими випромінюваннями монітора. Для мінімізації наслідків в день потрібно випивати не менше трьох чашок чаю з медом.
Корисно пити мед вранці натщесерце. За 10–15 хвилин до чищення зубів потрібно повільно, розсмоктуючи, з’їсти одну столову ложку липового меду. Цю ж процедуру можна виконати перед сном. Ця процедура — ефективна профілактика захворювання очей. Таким чином можна зміцнити стінки судин, поліпшити зір. Пити мед потрібно протягом двох тижнів, потім зробити двотижневу перерву. Як правило, результат від 2–3 таких курсів зберігається півроку.
Також мед рекомендується застосовувати і як зовнішній засіб всім, хто працює за комп’ютером. Однак перед початком процедур треба перевірити, чи не викличе мед у вас роздратування. Для цього невелику кількість меду потрібно нанести на шкіру за вухом і залишити на 10–15 хвилин. Якщо протягом 20 хвилин не відчується ніякого свербежу або роздратування, значить можна сміливо застосовувати заготовлений медовий засіб.
Медові краплі отримують шляхом змішування меду і дистильованої води в пропорції 1:2. Цей розчин слід закапувати в очі 2–3 рази на день.