Материнство – головна місія жінки на Землі. Дати життя новій людині – природне бажання кожної жінки. Але недавнє дослідження показало, що материнство впливає на функції мозку, а саме знижується пізнавальну активність і нейропластичність у відповідь на замінну гормональну терапію.
Канадські дослідники під керівництвом доктора Лізи Галеа відстежила вплив на мозок лабораторних щурів естрону і естрадіолу, які є двома підтипами жіночих статевих гормонів з підкласу естрогенів. Метою вчених було визначення впливу естрону (переважає у літніх жінок) і естрадіолу (переважає у молодих жінок) на нейропластичність. Тобто дослідники з’ясовували, яка здатність нейронів і нейронних мереж у мозку змінювати зв’язки і поведінку у відповідь на нову інформацію. Головна роль у цьому процесі належить гіпокампу, відповідальному за пам’ять, у тому числі просторову, а також формування навичок.
У ході експерименту молодих щурів поміщали в лабіринт, наповнений водою, і перевіряли, чи зможуть вони переміщатися в потрібному напрямку, наступаючи на невидиму для них платформу під водою. Виявилося, що пацюки, які отримували естрадіол, справлялися із завданням краще тих, які отримували естрон. Але серед щурів, які отримували естрон, щури-матері і бездітні показували різні результати.
Крім того, бездітні гризуни демонстрували кращу здатність до навчання, а у мам зазначалося погіршення засвоєння нової інформації у відповідь на гормональну терапію естрону.
Медики вважають важливими подібні дані в світлі того, що багатьом жінкам призначають гормональну терапію, наприклад, для полегшення симптомів менопаузи. Але вагітність
і материнство не погіршують навчальні здібності, хоча впливають не тільки на психологію, але й на фізіологію жінки, що потрібно враховувати при лікуванні захворювань мозку.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.