Марафон під назвою життя: виживуть найсильніші

Сучасне життя — суцільна метушня і швидкоплинність. Рідко зустрінеш людину, яка нікуди не поспішає. Але вчені попереджають: поспішати – шкідливо для здоров’я.

Коли людина долає страх запізнитися або не встигнути щось зробити, її організм перебуває у стресовому стані, тоді й тіло працює автоматично, і мозок не думає адекватно. Такі люди всюди — у них порожні очі, різкі рухи, переривчасті фрази і, звичайно ж, проблеми зі здоров’ям. Такий стан людини цілком можна назвати предстресовом. В один прекрасний момент організм не витримає і зірветься, вибухне депресією, боротися з якою непросто.

Що створює страх не встигнути?

Останнім часом на нас ллється потік інформації, який створює ілюзію дефіциту часу. У такому стані ми готові поспішати і бігти. Але коли людина постійно перебуває в стані гарячкової поспіху, це вже ознака стресу. Багато хто з нас не вміє відокремити другорядне від головного, не вміє жити справжнім моментом, а чекає прийдешніх неприємностей. І це теж симптом стресу, який може стати причиною неврозів, паніки, безсоння. Часті викиди адреналіну, супроводжуючі стрес, підвищують ризик гіпертонії та інфаркту.

Як змінити шалений темп і спокійно насолоджуватися життям?

Якщо ви помітили, що вже давно перебуваєте в стані поспіху, якщо постійно боїтеся не встигнути виконати свої зобов’язання, втратити через це роботу, якщо ви намагаєтеся виконати декілька завдань одночасно, то прийшов час зупинитися, розібратися в собі, подивитися сміливо в обличчя своєму страху.

Проаналізувавши ситуацію, ви побачите, що багато ваших страхів уявні. Ви хвилюєтеся з приводу того, що може статися, якщо ви не встигнете виконати поставлену самому собі задачу. Спробуйте уявити найгірший варіант розвитку подій і що ви можете зробити в тій ситуації. Це може бути неприємно, але зате позбавить від страху, так як буде вже пережито.

Кожен, хто не просто готовий бути здоровим, але і бажає відчувати час і життя, може контролювати швидкість, з якою рухається. Виробляйте звичку до неквапливих рухів. Краще заздалегідь обдумати свої дії і надати їм розміреність, ніж виконувати в шаленому темпі і хаосі.

У момент, коли вас долає страх не встигнути, і ви починаєте метушитися, корисно повільно і глибоко подихати. Часте і неглибоке дихання не дозволяє кисню в повній мірі потрапляти в наші легені, а недостатній обсяг кисню позначається на стані внутрішніх органів. У такому стані організм втрачає здатність захищатися від інфекцій, швидше зношується і старіє.

Пам’ятайте, що дуже велике значення для вашого здоров’я і життя має розпорядок дня, головне не перевантажувати його, щоб він відповідав вашому темпераменту. Живіть за своїм внутрішнім годинником і прислухайтеся до сигналів, які посилає ваш організм. Можливо, це і називається гармонія з самим собою.