Маленький, та молодецький… кліщ

Із появою перших літніх променів сонця нас все частіше тягне на простори природи подихати свіжим повітрям, відпочити від міської суєти. Бажання чудове, але не слід забувати про правила безпечної поведінки у лісі, адже такий невидимий мешканець лісу як кліщ може не просто зіпсувати відпочинок, але й стати причиною небезпечних захворювань і навіть смерті. Кліщ є переносником енцефаліту, який викликає запалення головного мозку. Особлива активність кліщів помічена у травні-червні.

Отже, якщо ви збираєтеся на прогулянку по лісу, неодмінно підберіть відповідний одяг: куртку або сорочку з високим коміром, штани, які повність закриють ноги, щільно зашнуроване взуття. Голову краще захистити кепкою або хусткою, тому що в косах кліща складніше знайти. Також можна змастити шкіру спеціальним засобом для відлякування комах.

Що робити, якщо кліщ все ж таки вкусив?

  1. При виявленні кліща на шкірі не намагайтеся його одразу ж висмикувати або струшувати. Тулуб ви, може, і відірвете, а ось голівка може залишитися всередині і дістати її буде дуже складно.
  2. Якнайшвидше змажте ранку оцтом та крапніть краплю олії. Від цього кліщ не вилізе, але задихнеться, а олія розм’якшить шкіру і допоможе легше видалити кліща.
  3. За допомогою пінцету підхопіть голівку паразиту та крутіть його проти годинникової стрілки. Так ви зможете витягнути його повністю.
  4. Останній крок — ранку потрібно обробити йодом або спиртом.

З метою профілактики краще швидше зробити укол імуноглобуліну, який знизить ризик зараження енцефалітом. Насолоджуйтеся природою, але пам’ятайте про небезпеку!

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.