Майже всі хвороби психосоматичні?

Напевно, ви на раз чули, що причиною багатьох хвороб є психосоматика. А фраза «Усі хвороби від нервів» точно знайома всім. Медики вважають, що більшість хвороб людини дійсно викликано психологічним настроєм.

Що таке психосоматика? Психосоматика (грец. Psyche – душа, soma – тіло) – напрям у медицині та психології, якийзаймається вивченням впливу психологічних факторів на виникнення і подальшу динаміку соматичних захворювань. Тобто психосоматичні захворювання це такі фізичні захворювання або порушення, причиною виникнення яких є емоційне напруження. Маються на увазі конфлікти, страх, почуття агресії, страждання, які усвідомлюються людиною, але залишаються в її підсвідомості.

Іншими словами, психосоматичні захворювання – це біль і страждання душі, які не знайшли іншого виходу, крім як через тіло, це своєрідний крик душі, що вимагає виходу.

У психології виділяють вісім джерел психосоматичних захворювань:

1. Внутрішній конфлікт, конфлікт частин особистості, свідомого і несвідомого в людині, єдиноборство між якими призводить до руйнівної перемоги однієї з них. Таке, наприклад, часто зустрічається при переїданні: одна частина намагається втішити душевний біль насолодою від їжі, інша вимагає зупинитися, вказуючи на шкоду для зовнішності і здоров’я такого рішення.

2. «Умовна вигода». Часто хвороба несе умовну вигоду для хворого. Так, позбавлення від мігрені може «відкрити очі» на проблеми, які заважає «бачити» хвора голова. Адже це поставить перед необхідністю вирішувати проблеми.

3. Ефект навіювання іншою людиною. Як правило, це слова, які пацієнт чув в дитинстві від батьків: тюхтій, нечупара, дурню і т.д. Відомо, якщо часто це повторювати, то діти починають демонструвати саме таку поведінку, що автоматично переходить у доросле життя.

4. «Елементи органічної мови». Наприклад, слова «Він мені все печінки виїв», «Схожу з розуму від цього», можуть перерости в реальні симптоми.

5. Прагнення бути схожим на когось, на свій ідеал. Постійно імітуючи іншого, людина нібито усувається від свого тіла, а згодом тіло починає страждати від цього.

6. Самопокарання. Якщо людині здається, що вона зробила якийсь непорядний вчинок, несвідомо вона починає піддавати себе покаранню.

7. Емоційна реакція на травмуючі події. Втрата близького, звільнення з роботи, зміна місця проживання та інші хворобливі для людини події можуть негативно відбитися на її душевному стані, а значить, зпроецуватися на тіло.

8. Болісний травматичний досвід минулого. Найчастіше, це емоційні травми, отримані в дитинстві, наслідки яких яскраво проявляються у дорослому житті.

Психосоматическая хвороба починається з моменту, коли людина досягає свєї емоційної і фізичної межі. Для кожної людини ці межі індивідуальні. Час досягнення меж залежить від запасу енергії людини, або від того, скільки разів вона пережила один і той самий внутрішній біль.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.