Любов з точки зору лікарів

Нерозділене кохання, поразки у відносинах — всі ці душевні перипетії допомагають нам пережити психологи. У той же час медики знають про хімічні процеси любові практично все. Представляємо кілька медичних фактів про це високе почуття.

3 головних факта про любов

1. Кохання з першого погляду — це реально! Це може бути не достатньо міцна і глибока любов, зате вона відрізняється сильною пристрастю, яка спалахує як іскра. У цей момент головний мозок людини синтезує гормони і хімічні сполуки, що викликають почуття любові (фізичного тяжіння), а відбувається це протягом 1–5 секунд з моменту, коли об’єкт пристрасті з’явився в полі зору.

У 2010 році були проведені дослідження, які показали, що любов як наркотик — це почуття викликає таку ж ейфорію і залежність, як і наркотичні засоби.

2. Закохана людина може страждати обсесивно-компульсивним розладом. Італійські вчені провели невелике дослідження, в процесі якого з’ясували, що люди, які знаходяться в стані закоханості менше півроку, здатні вести себе так само, як і пацієнти з цим діагнозом. А причиною цьому стає низький рівень гормону серотоніну в крові.

3. В організмі закоханої людини різко підвищується вміст серотоніну, норадреналіну і дофаміну, кожен з яких є каталізатором ейфорії.

Що викликає негативні почуття під час любові?

Кожен, хто хоча б одного разу був закоханий, помічав, що не завжди це почуття приносить радість і задоволення, а часто змушує нас страждати. Всьому провиною гормон окситоцин («гормон любові»), відповідальний за довіру, співчуття і добродушність. Цей же гормон зачіпає прояв протилежних рис характеру, зокрема заздрості і зловтіхи. Так вважають ізраїльські фахівці, що проводили дослідження.

Гормон окситоцин, треба сказати, є загальним для прояву різних почуттів: якщо людина позитивно налаштована, гормон закріплює таку поведінку, а от негарний настрій з виділенням окситоцину викличе ще більше негативних емоцій.

Відомо, що окситоцин провокує позитивні емоції і виділяється в організмі у величезній кількості, коли людина займається сексом або при народженні дитини. Можна сказати, що цей гормон грає головну роль при формуванні відносин між людьми. Однак на сьогоднішній день учені виявили, що гормон володіє двома протилежними ефектами: з одного боку є культиватором позитивних емоцій, а з іншого — активізує злість і інші неприємні відчуття.

Дехто може знайти виправдання своїм недобрим почуттям, які виникають у відносинах. Однак не слід забувати, що ми, як розумні істоти, вміємо контролювати свої емоції і закликати на допомогу в скрутних ситуаціях розум.

Любіть один одного!