Користь лимона для організму людини доведена давно і назавжди. Протягом століть цілющі властивості цього цитрусового плоду людина використовувала при лікуванні найрізноманітніших недуг. У цій статті ми розглянемо, як може допомогти нам лимон в разі хвороби.
Під час епідемій грипу люди століттями використовували лимонне масло. Для цього лимон на 1 хвилину опускають в гарячу воду, потім перекручують на м’ясорубці разом з цедрою, але без кісточок, додають 100 г вершкового масла і 1-2 ст. ложок меду. Зберігають і використовують як вершкове масло. Використовують в період епідемій для профілактики 6-8 разів на день, намазуючи, наприклад, на чорний хліб.
Для лікування і профілактики склерозу: змішати сік лимона, мед і рослинне масло (1: 2: 0,5). Приймати вранці натщесерце по 1 ч. ложці.
При запаленні очей роблять компреси з соку другої кори (підшкірна біла частина) лимона.
Для усунення наслідків зайвого вживання алкоголю допоможе вживання декількох часточок лимона.
Укуси скорпіонів лікували так: розрізали лимон навпіл, одну половинку клали на вкушене місце, а з другої висмоктували сік – так нейтралізується дія отрути.
Лікування головного болю: очистити лимонну шкірку діаметром 2-3 см від білої м’якоті, прикласти до скронь вологою стороною. Через деякий час під шкіркою утворюється червона пляма, яка сильно свербить, але вже скоро біль вщухне.
Скарлатину, дифтерію, ангіну лікують 30% -им розчином лимонної кислоти. Ним полощуть горло щогодини протягом дня. Цей спосіб добре допомагає на початковій стадії хвороби. Якщо немає лимонної кислоти, можна 2-3 часточки лимона очистити від шкірки і одну за одною смоктати, поклавши якомога ближче до горла, а потім ковтати. І так кожну годину, поки не настане полегшення.
Проти малярії: лимон нарізають дрібними шматочками і заливають 1 склянокою води. Варять, поки вода не википить наполовину. Відвар проціджують. Додають 1 ст. ложку горілки і знову доводять до кипіння, всипають 50 г хініну в порошку, ретельно перемішують, охолоджують. Випивають вранці натщесерце всю порцію відразу, і так 3-4 дня. Кажуть, що 3 лимонів на 3 дні досить для подолання хвороби, якщо при цьому ще й з’їдати по одному лимону з цедрою.
При туберкульозі рекомендують після кожного прийому їжі проковтнути сирий жовток з лимонним соком. Харчуватися хворим потрібно часто, найкраще – кожні дві години.
При запорах, атонії кишечника добре допомагають очисні клізми. Для цього достатньо 1 склянки води з соком половини лимона.
Від мозолів: розпарити ноги в гарячій воді, витерти насухо і прив’язати до мозолів шкірку лимона з невеликою кількістю м’якоті. За 4-5 днів мозоль зникне.
При судомах ніг: корисно вранці і ввечері змащувати соком свіжого лимона стопи. Не ходити і не взуватися до тих пір, поки сік не висохне. Курс лікування – не більше 2 тижнів.
При гіпертонії, підвищеній збудливості, безсонні корисний сік лимона з медом. У склянці «Боржомі» розчинити 1 ст. ложку меду і сік половини лимона. Пити вранці натщесерце дрібними ковтками протягом 10-15 днів.
При шкірних захворюваннях хворим в перший день лікування дають пити сік з 5 лимонів за декілька прийомів, на другий день – з 10 лимонів, так дійти до 25 лимонів. Потім пити сік, скорочуючи кількість лимонів щодня в зворотному напрямку. Завершити лікування 5 лимонами. Пити через соломинку і завжди відразу полоскати рот, щоб попередити руйнування зубної емалі. Такий метод допомагає вилікувати навіть найскладнішу екзему.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.