Цибуля допоможе при всіх хворобах

Цибуля є одним з найпопулярніших в кулінарії овочів. Ми звикли, що при готуванні він викликає сльози, але також треба знати про його численні цілющі властивості.

Відомо, що цибуля має бактерицидні і антисептичні властивості, він бореться з вірусами і покращує апетит. А ще має безліч інших корисних властивостей, з якими ми Вас познайомимо в цій статті.

1. Антисептична користь

Лук здатний здолати віруси, збільшувати опірність організму до інфекцій, підтримувати організм під час захворювань.

Антисептичні і бактерицидні властивості цибулі багато в чому схожі з властивостями каланхое.

2. Корисний для шлунка

Лук допомагає при шлунково-кишкових розладах, які супроводжуються недостатньою рухової і секреторною діяльністю шлунка.

3. Косметична користь

Цибуля є доступним і ефективним косметичним засобом. Він наділений потужними природними антиоксидантами і омолоджуючий ефект.

Жінкам добре відомо, що цибуля зміцнює коріння волосся, лікує себорею, покращує стан шкіри. Маски з суміші цибульного соку, меду, касторової олії і свіжого яйця стимулюють ріст волосся і активізують кровообіг. Протираючи свіжої цибулиною лице, можна позбутися веснянок.

4. Цукрознижуюча дія

Хворим на цукровий діабет рекомендують їсти супи з печеної цибулі. 2–3 подрібнені цибулини залити 2 чайними чашками теплої води, витримати 7–8 годин, процідити, пити настій по 1 кавовій чашці 3 рази на день перед їжею.

5. Лук від раку

Дослідження показали, що деякі сульфіди, які містить цей овоч, здатні знижувати ризик виникнення раку.

Так, в штаті Джорджія цибулю вирощують в промислових обсягах, і відповідно багато його з’їдають, так от там відсоток захворювань на рак шлунка в два рази менше, ніж в цілому по США.

6. Допомагає при видаленні мозолів

Лушпиння цибулі скласти в банку і залити столовим оцтом так, щоб лушпиння була покрита їм повністю. Закрити горлечко банки компресним папером і зав’язати. Залишити на два тижні при кімнатній температурі. Через 2 тижні витягти лушпиння, дати стекти оцту і злегка просушити. Покласти шар лушпиння в 2–3 мм на мозоль. Навколишнє шкіру змастити вазеліном або іншим жиром. Зав’язати на ніч. Вранці розпарити ногу, обережно, без зусиль, зішкребти мозоль. Якщо мозоль не зійшла, процедуру слід повторити.

7. Виганяє глистів

Для вигнання глистів рекомендується натщесерце з’їсти 2–3 цибулини середньої величини або 1 цибулину залити склянкою теплої води і настояти 7–8 годин. Приймати настій по 1/2 склянки натще. Курс лікування — 3–4 дні.

При здоровому харчуванні вживання в їжу цибулі будь-яких видів (ріпчастої, зеленої, цибулі-порей і т.д.) просто необхідно. Цибуля, при термічній обробці, практично не втрачає своїх корисних властивостей. Для видалення неприємної гіркоти в цибулі, обдайте його окропом або замаринуйте в оцті. Тому вживайте цибулю в сирому, вареному, сушеному вигляді. Додавайте цибулю в салати, соуси, супи, овочеві рагу, страви з м’яса і птиці. Але потрібно зауважити, що надмірне вживання цибулі може дратувати органи травлення і підвищити кислотність шлункового соку.

Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.