Якщо не надавати належної уваги своєму здоров’ю в юності, це стане причиною розвитку хвороб в старості. Так, вчені з’ясували, що у молодих людей, що ведуть дозвільний спосіб життя до 18 років, ризик захворіти недоумством після 60 років набагато підвищується.
Гіпертонія, діабет, радикуліт, артрит – це лише невеликий список. З подібним діагнозом при належній терапії можна прожити чимало. Але яке доведеться близьким, якщо в старості людину спіткало слабоумство?
Старечий маразм (деменція) полягає у незворотному розпаді психічної діяльності. Найчастіше різноманітні форми цієї недуги вражають людину у віці 70-80 років. Вся небезпека старечого недоумства в тому, що воно прогресує поступово. Можна виділити кілька послідовних етапів розвитку деменції: дратівливість – пригніченість – скупість – егоїстичність. Далі людина втрачає здатність запам’ятовувати нову інформацію, у неї починаються складності при спілкуванні, вона не може сформулювати свої думки, забуває минуле, плутається в сьогоденні. У старечого маразму можуть бути гострі форми: від необгрунтованої агресії до плаксивості.
На жаль, навіть на сучасному етапі розвитку медицина безсила проти старечого недоумства. Існують лише способи полегшити перебіг хвороби за допомогою нейролептиків і антидепресантів. Але якщо вести правильний спосіб життя, цим можна запобігти розвитку маразму.
Дослідження вчених показали, що важлива так звана кардіоваскулярна профілактика. Вона включає в себе показник продуктивності серцевого м’яза, а саме те, як вона качає кисень в м’язи і тіло. Завдяки фізичним навантаженням серце і судини довго залишаються в хорошій формі. Про це варто задуматися людям, які ведуть малорухливий спосіб життя. Вони завдають шкоди своєму серцю, часто мають надлишкову вагу, а також проблеми з судинами і діабет.
Шведські вчені проаналізували дані 1,1 млн. молодих людей. Вони з’ясували, що кардіоваскулярний фітнес поряд з розумовою працездатністю у віці до 18 років впливають на те, захворіє людина в літньому віці слабоумством чи їй загрожують лише невеликі обмеження розумових здібностей.
Результати показали, що для пасивних дітей в порівнянні з активними ризик рано захворіти недоумством підвищується приблизно в два з половиною рази. Також низька розумова діяльність підвищує ризик розвитку деменції більш ніж в чотири рази в порівнянні з високою активністю. При недостатній розумової і фізичної активності ризик виникнення недоумства стає в сім разів вище!
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.