Сьогодні любі друзі поговоримо про бур’ян. Так-так, саме про той бур’ян, який господарі звикли викидати з поля та городу і знищувати, а він не лише живучий, а і дуже корисний як лікувальний засіб. Це – пирій.
Настоєм із нього виводять з організму білі (лужні солі), які спричиняють захворювання на остеохондроз. Готується він так: увечері 2 столові ложки подрібненого коріння пирію заливають 0,5 л окропу. Посудину щільно закривають і настоюють до ранку. Наступного ранку настій розділяють на три-чотири частини і випивають впродовж дня. Готують і відвар: 2 столові ложки подрібненого коріння пирію заливають 0,5 л окропу, кип’ятять 7-10 хвилин на слабкому вогні. Настоюють 15 хвилин і вживають по 0,5 склянки тричі на день за півгодини до їжі.
При остеохондрозі, подагрі 4 чайні ложки подрібненого кореневища заливають 1 склянкою холодної води і настоюють 12 годин. Потім настій зливають в іншу посудину, а кореневища заливають 1 склянкою окропу і 30 хвилин настоюють. Після того обидва настої змішують і випивають впродовж дня. Такі ліки чудово налагоджують сольовий обмін, виводять з організму не тільки лужні, а й кислі солі (фосфати, урати).
Настій з пирію допоможе подрібнити на пісок камінці, що утворилися в будь-якому органі (нирках, сечовому і жовчному міхурі). Настій також використовують, як сечогінний та послаблюючий засіб. Навіть офіційна медицина визнала пирій як природній лікувальний засіб (рослина входить до складу певних медичних препаратів). А народна медицина рекомендує виготовляти настої та відвари «з бур’яну» для лікування печінки, навіть такого важкого захворювання, як цироз. Для цього тричі на день п’ють по 0,5 склянки відвару з кореня пирію до вживання їжі.
Для лікування шлунково-кишкового тракту, жовчокам’яної та сечокам’яної хвороби готують такий відвар: 6 столових ложок кореневища пирію залити 1 л води, прокип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні, настояти приблизно 1 годину. Пити по півсклянки тричі на день.
Наталія Земна