Маткові кровотечі представляють собою симптом різноманітних гінекологічних захворювань. Розрізняють кровотечі, не пов’язані з менструацією, такі як метрорагії, і надмірні менструації, відомі як менорагії.
Менорагія не має жодного відношення до менструації і може виникнути в будь-якому віці. Вона може бути спричинена порушенням вагітності, позаматковою вагітністю, запаленням матки і труб, а також наявністю пухлин. Цей вид кровотечі може виникнути після аборту або пологів, якщо залишаються частини плоду або плаценти. У жінок після 40 років маткові кровотечі часто пов’язані з початком клімаксу. Також іноді менорагія може бути результатом психічних розладів, таких як істерія, сильні душевні хвилювання, включаючи переляк, страх та тугу. Сильні та тривалі кровотечі (10-14 днів) зазвичай свідчать про захворювання статевих органів, такі як фіброміома, або захворювання інших систем, таких як кровообіг, серцево-судинна система, легені, нирки.
Менорагія є формою дисфункціональної маткової кровотечі та може також виникати внаслідок загальних виснажливих захворювань, захворювань серця, крові, залоз внутрішньої секреції та деяких гінекологічних захворювань (наприклад, фіброміома матки, запальні процеси).
Якщо жінку турбують інтенсивні менструації, рекомендується збагатити раціон харчування продуктами, які сприяють зменшенню кровотечі, такими як груші, жолудева кава, ожина та суниці.
Відвар з листя малини
1 столову ложку подрібненого листя залити 2 склянками окропу, підігріти на водяній бані або на слабкому вогні 5-7 хвилин, настояти 5-7 хвилин, процідити. Вживати у чотири прийоми протягом дня під час надмірних крововиділень під час менструацій.
Відвар з кори калини використовується при маткових кровотечах, надмірних та болісних менструаціях, а також у післяпологовому періоді для скорочення матки та як заспокійливий засіб.
Відвар з кори калини
1 столову ложку подрібненої кори калини** звичайної залити 0,5 л окропу, кип’ятити 15 хвилин на слабкому вогні, процідити і вживати по чверть склянки тричі на день.
Подорожник, кропива, хвощ
Подрібнити листя подорожника великого, траву кропиви дводомної та траву хвоща польового (1:1:1), змішати. 1 столову ложку суміші залити 0,5 л окропу, настояти годину-півтори. Процідити. Споживати протягом дня, як чай, при сильних менструаціях.
1 столову ложку подрібненої кори дуба звичайного залити 0,5 л окропу. Прокип’ятити 5-7 хвилин, настояти півгодини, процідити. Вживати по півсклянки 3-4 рази на день.
Настоянка рути садової
1 столову ложку листя рути залити 1 склянкою спирту. Настоювати 2 тижні. Процідити. Вживати.
В лабораторії Центра Сімейної Медицини ви можете здати аналізи та отримати надійний результат оперативно.