Лікування ерозії шийки матки народною медициною №2
У дівчат, якщо ерозія не ускладнена інфекцією і невелика за розміром, можна успішно лікувати її рецептами народної медицини, навіть не застосовуючи медикаментозної терапії. У випадках, коли ерозія середнього розміру або довго не загоюється, іноді застосовують лазерне видалення або хімічну
коагуляцію, припікання рідким азотом, в серйозних випадках – навіть хірургічне втручання. Тому намагайтеся в жодному разі не запускати хворобу.
Відвар бадану товстолистого (зовнішнє)
- 2 столові ложки порібненого кореня рослини залийте двома склянками окропу, настоюйте 30 хвилин на водяній бані, процідіть і спринцюйтеся (проте відвар має бути не теплішим за ваше тіло). Курс лікування – 5 днів.
Внутрішньо можна пити відвар бадану тричі на день перед вживанням їжі, приготовлений за тим самим рецептом, але з однією столовою ложкою сировини.
Ліки з калини та сосни (зовнішнє)
- До 100 г нарізаних гілочок калини звичайної додати 300 г глиці сосни звичайної та літр води. Кип’ятити на слабкому вогні 10 хвилин, настоювати 7 годин. Процідити і спринцюватися 3-5 разів на день.
Відвар калгану (зовнішнє)
- 1 столову ложку калгану (перстачу прямостоячого) залити двома склянками води. Кип’ятити 30 хвилин на вояній бані, настоювати дві години. Спринцюватися цим відваром двічі на день.
Відвар кореня алтеї лікарської (зовнішнє)
- 1 чайну ложку подрібненого кореня рослини залити 1 склянкою теплої води, витримати півгодини на водяній бані, зняти і настоювати 2 години. Процідити. Спринцюватися двічі на день.
Настій звіробою звичайного
- 1 чайну ложку рослини залити 1 склянкою окропу, настоювати 15 хвилин, процідити. Вживати по чверті склянки 4 рази на день, але не більше, ніж 7 днів.
Настій звіробою можна використовувати зовнішньо для спринцювань, розчинивши водою: півсклянки настою – на 1 літр води. Лікує ускладнені ерозії із запальними процесами сечостатевих органів.
Деревій, шавлія, ромашка, спориш, кропива (зовнішнє)
- Взяти порівну подрібнену траву деревію звичайного, шавлії лікарської, ромашки лікарської, споришу звичайного, кропиви дводомної. 2 столові ложки цієї суміші залити 1 літром води, кип’ятити 3 хвилини на слабкому вогні, процідити. Ледь теплим використовувати у вигляді тампонів і спринцювань.
Ліки з алоє (зовнішнє)
- Сік алоє деревовидного розбавити водою у рівних частинах (1:1), додати кілька крапель олії, змочити в отриманій рідині тампони і поставити на 3-4 години.
Для такої ж процедури використовують і сік каланхоє Дайгремонта. Окрім тампонів із цим розчином роблять ще й мікроклізми (як з алоє, так і з каланхоє).
Можна проводити спринцювання розчином настоянки календули: 1 чайна ложка 2 %-ної настоянки календули на 1/4-1склянку води. Цей засіб використовується також для лікування трихомонадних кольпітів.
За ерозії шики матки використовують тампони з олією обліпихи. Лікування нетривале, епітелізація ( поява епітелію на місці пошкодження шкіри чи слизової оболонки, що призводить до зникнення ефекту) настає через 8-12 днів. Олію застосовують під час лікування ерозії у вагітних жінок, а також за ендоцервіцитів, кольпітів.
Лікування корою в’яза (зовнішнє)
- 20 г кори в’яза гладенького залити 1 склянкою окропу, нагрівати на малому вогні 30 хвилин, процідити і розвести водою у співвідношенні 1:1. Використовувати для спринцювання.
Наталія Земна
Отримайте поради від наших лікарів у Центр Сімейної Медицини, якщо вас турбує ця або інша хвороба. Ми знаходимось за адресою: вул. Драгоманова, 14а, м. Кам`янець-Подільський.