Традиційно свиняче сало вважається українським делікатесом. Однак історії відомо, що до слов’ян свиней розводили ще китайці, а рецептом солоного сала ми зобов’язані самим італійцям. Сьогодні існує багато захисників та ворогів сала. Хто ж правий у цій суперечці?
Сучасна офіційна медицина визнала користь свинячого сала для людей будь-якого віку. Більш того, дієтологи впевнені, що від сала більше користі, ніж від м’яса і засвоюється воно легше.
Свиняче сало містить такі речовини як селен, арахідонову кислоту, яка належить до ненасичених жирів. Вона присутня і в рослинних жирах, але в салі її більше. Дослідження вчених показали, що арахідонова кислота сприяє утворенню нових клітин і тканин, а також гормональної рівноваги в організмі. Ця речовина входить до складу клітинних мембран, є частиною ферменту серцевого м’яза, і навіть бере участь у обміні холестерину.
Сало містить і інші цінні жирні кислоти (до 10%), а за їх змістом воно випереджає вершкове масло. У зв’язку з цим біологічна активність сала в 5 разів вище, ніж у вершковому маслі і яловичому жирі.
Багато хто боїться порушення холестеринового обміну через багатий зміст у салі насичених жирів. Однак це залежить багато в чому від кількості вживання продукту. Якщо вживати сало в міру, то атеросклероз вам не загрожує. Найоптимальніша щоденна доза сала — 100 г.
Перевагу краще віддавати сирому або солоному салу без термообробки з часником, цибулею, хроном і чорним хлібом. Ідеальним часом для вживання сала є холодна пора року, коли калорії швидше переробляються в енергію. Взимку воно допоможе зміцнити імунітет і підтримати загальний життєвий тонус. Користь свинячого сала ще й в тому, що воно плавиться при температурі тіла, а тому краще засвоюється організмом.
Народна медицина застосовує сало в лікуванні багатьох хвороб: болі в суглобах, поліпшення їх рухливості при травмах, мокнуча екзема, зубний біль і мастит, лікування п’яткової шпори і навіть похмілля. До речі, поєднання свинячого солоного сала з овочами — ефективна дієта.
Наш організм повинен приймати з їжею 10% полінасичених, 30% насичених і 60% мононасичених жирних кислот. Таке поєднання зустрічається тільки в оливковій і арахісовій олії,.. а ще в свинячому салі!
Лікарі попереджають, що є люди, яким протипоказаний цей цінний продукт: це хворі з хворою печінкою, жовчним міхуром і підшлунковою залозою. Також люди, які страждають ожирінням повинні обмежити вживання цього висококалорійного продукту. Всім іншим шматочок сала в день піде тільки на користь!
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.