Світ прянощів робить наші страви не тільки ароматніше, а й корисніше. Сьогодні особливою популярністю в кулінарії користується куркума, яка володіє воістину цілющими властивостями.
Користь куркуми, перш за все, в тому, що вона містить сильні антиоксиданти, здатні нейтралізувати вільні радикали, які є згубними для здорових клітин.
Відкривши секрет куркуми, багато жінок використовують її для збереження молодості і краси обличчя і тіла. При проблемній шкірі куркума діє як протизапальний засіб. Для цього її змішують з водою до стану пасти і точково наносять на шкіру. Якщо шкіра реагує роздратуванням, то пасту слід негайно змити.
Куркума взагалі незамінна при шкірних захворюваннях, так як сприяє гарному обміну речовин. Перевірено, що паста з куркуми є відмінним засобом проти екземи, сверблячки, допомагає розсмоктувати фурункули, покращує колір обличчя, чистить шкіру, відкриваючи потові залози.
Лікувальні властивості куркуми
Серед біологічних дій куркуми виділяються антиоксидантну, протизапальну, детоксикаційну і жовчогінну. Вона корисна людям, страждаючим такими захворюваннями як мігрень, виразковий коліт, жовчно-кам’яна хвороба, артрит, цукровий діабет, атеросклероз і ін.
Куркума багата кальцієм, залізом, фосфором і йодом, вітамінами С, В, К, В2, В3. Куркума є прекрасним природним антибіотиком, що робить її ліками, яке не має негативного впливу на шлунково-кишковий тракт і не руйнує печінку. Навпаки, додаючи в їжу куркуму, підвищується активність кишкової флори і поліпшується травлення.
Куркума показала себе як відмінна підтримка ослабленому після хронічної хвороби організму. Було відмічено, що вона очищає і зігріває кров.
Куркума володіє властивостями, які успішно запобігають захворювання цукровим діабетом і борються з ожирінням. Для схуднення можна приготувати напій з приправи.
При артриті терапевтична доза куркуми становить половину ложки приправи на порцію супу або тушкованого м’яса.
Будучи сильним антисептиком, куркума ефективна при захворюваннях шлунка та харчового тракту, особливо при хронічній діареї і метеоризмі – 1 чайна ложка порошку на склянку води.
При опіках куркуму змішують з соком алое і змащують цією пастою уражене місце.
Куркума, змішана з муміє, допомагає контролювати рівень цукру в крові при цукровому діабеті, що дозволяє знизити прийом синтетичних препаратів (500 мг куркуми і 1 таблетка муміє – двічі на день).
Дуже корисна куркума при простудних захворюваннях: грипі, фарингітах, кашлі, нежиті.
Здавалося б, звичайна пряність, а скільки користі здоров’ю вона може принести, якщо вживати її регулярно.