Куріння шкодить здоров’ю. Ця абсолютна істина не вимагає більше доказів медицини. Погано ще й те, що ця шкідлива звичка небезпечна не тільки для самого курця, але і для його оточення, особливо для дітей. У своїх недавніх дослідженнях вчені підтвердили наявність зв’язку між курінням батьків і фізичним і психічним станом дітей. Перш за все, дослідники пов’язують куріння з надмірною вагою і гіперактивністю дітей.
Доктора вже давно закликають вагітних жінок відмовитися від куріння заради здоров’я дітей. Найбільш небезпечним куріння є під час першого триместру.
Але недавно вчені з Гонконгу досліджували також вплив на дітей куріння батька. Виявилося, що діти курящих батьків частіше страждають від ожиріння, ніж їх однолітки у віці 7-10 років. Виходить, що від куріння не худнуть, як було прийнято вважати, а воно сприяє ожирінню, відкладенню жиру в області талії і стегон курців. Мабуть, пасивне куріння батьків вчиняє на дітей такий вплив.
Інше дослідження, проведене вченими Великобританії і Бразилії, встановило зв’язок материнського куріння під час вагітності з агресивністю і гіперактивністю дітей. Материнський організм не служить фільтром, а токсини тютюнового диму потрапляють з кров’ю плоду. Вчені діляться своїми спостереженнями за жінками, що палять в пологовому залі: їх плацента блякла і обезбарвлений, що вказує на недостатнє кровопостачання плода.
Якщо ви ще курите, але плануєте народити здорову дитину, подумайте, які наслідки може викликати ваша шкідлива звичка для вашої дитини!
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.