Бути струнким і красивим – це навіть не просто модно, а часто вимога часу. Тому тема правильної дієти актуальна для багатьох. Але часто зустрічається разюче невігластво в питаннях обміну речовин, що призводить до небажаних наслідків. Чи цікавилися ви, куди дівається жир при схудненні?
Серед лікарів, дієтологів і тренерів поширена думка, що при схудненні жир повинен бути трансформований в енергію або тепло. Але вчені дають іншу відповідь: виявляється, що при схудненні велика частина маси тіла видихається з двоокисом вуглецю в повітря. Ось таке дивне відкриття.
У зв’язку з тим, що в світі спостерігається криза ожиріння, потрібно знати відповідь на питання: куди дівається жир при схудненні?
Нещодавнє дослідження американських учених показало, що для зниження маси тіла на 10 кг, треба вдихнути 29 кг кисню. За допомогою простої арифметики вони підрахували, куди піде жир при схудненні на 10 кг: 8,4 кг будуть видихнуті через легені у вигляді двоокису вуглецю, решта 1,6 кг у вигляді рідини підуть з сечею, калом, потом, диханням, сльозами та ін. Але оскільки людина видихає невидимий вуглекислий газ, то все це не очевидно для неї.
Переконання дієтологів і лікарів про переробку жиру в енергію, на думку американських експертів, порушує закон збереження маси. Вони вважають, що це помилка походить від закону збереження енергії і перетворилася на справжню мантру для схуднення.
Після проведеного дослідження його автори зіткнулися з актуальні питанням: чи може звичайне дихання зменшити вагу? Відповідь – ні. Дихання прискорює процес метаболізму людини і призводить до гіпервентиляції легенів, що може викликати запаморочення, прискорене серцебиття і навіть втрату свідомості.
Вчені рекомендують включити основні поняття про метаболізм в навчальні програми середніх шкіл, щоб розвіяти міф про те, куди йде жир при схудненні.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.