«Крижана напасть»

Багато хто з людей жаліється на постійний холод в руках та ногах. Медицина до цих пір до кінця не встановила, звідки береться ця напасть. Відомо одне, що частіше за все мерзнуть жінки у віці 15–45 років, в чоловіків у два рази рідше замерзають кінцівки.
Причини та симптоми
Відчуття холоду навіть при кімнатній температурі пояснюється застійними явищами у капілярах кінцівок. В них не потрапляє у достатній кількості кров, і тоді руки-ноги просто крижаніють. Трапляються випадки, коли симптоми загострюються, тоді говорять про «хворобу Рейно». Така поведінка судин не завжди зрозуміла медикам, тому частіше лікується не саме захворювання, а його симптоми. Основні ознаки цих нездорових проявів це блідість шкіри кінцівок і навіть її посиніння, від холоду руки можуть навіть заніміти.
Рекомендації
На жаль, позбавитися хвороби повністю неможливо. Але є можливість послабити її прояви. Рекомендуємо кілька правил, які допоможуть «замерлюхам» краще почуватися.
- Вдягайтеся завжди відповідно до погоди. Особливо важливо постійно захищати від холоду голову та руки. Взуття ні в якому разі не повинно бути тісним, в ньому повинно залишатися ще трохи місця для теплого повітря.
- У квартирі підтримуйте комфортну для вас температуру наскільки це можливо, а на ніч вдягайте теплу білизну.
- Перед тим як мити руки, переконайтеся, що вода дійсно тепла, тому що струмінь холодної води може викликати спазм.
- Відмінний засіб для вироблення тепла та забезпечення кінцівок кров’ю — гімнастика. Просте махання руками здатне зігріти. Особливо корисна вправа «Млин»: відцентрові сили підганяють кров до пальців.
- Американські дослідники встановили, що регулярний прийом риб’ячого жиру посилює стійкість до холоду.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.