Крипторхізм – це такий стан, при якому обидва або одне яєчко не знаходяться в мошонці на своєму місці. Незадовго до пологів в нормі яєчка опускаються у мошонку і в доношеного малюка при народженні або в перші дні після народження яєчка повинні знаходитися у мошонці.
Досить часто захворювання зустрічається у дитячій урології. У 3% випадків спостерігається крипторхізм в доношених дітей, у 30% випадків – в недоношених діток. Проте у 75-90% у дітей після року життя яєчка опускаються самостійно у мошонку. У 10% випадків спостерігається двосторонній крипторхізм.
Невідомою залишається етіологія захворювання.
Велике значення даної нозології обумовлено тим, що при крипторхізмі:
У теплому приміщені проводиться обстеження пацієнта. За допомогою пальпації встановлюють місце розташування яєчка. Проводиться МРТ органів малого тазу та черевної порожнини або УЗД, для того щоб відрізнити крипторхізм. Якщо яєчко не пальпується, то проводиться лапароскопія.
Головна мета лікування – це відновлення нормального положення яєчок до настання двох річного віку життя дитини. Якщо в 2 роки яєчко не опустилося в мошонку, то відбувається необоротне порушення сперматогенезу.
Використовують гормонотерапію. Якщо спостерігається ектопія яєчка, то використання гормонотерапії не використовується, тому що вона є не ефективною.
У певних ситуаціях рекомендують проводити оперативне втручання.