Тож дитині треба давати чай із гіркотою: полиновий чай, наприклад. Всі знають, що найбільше гіркот саме в гіркому полині. Але пам’ятайте, що полинові настойки робити заборонено, оскільки вони порушують нервову систему, психіку.
І менше давати солодощів дитині, тому що солодке – чай із цукром теж – розтягує шлунок.
Останнім часом ми почали вживати більше трав’яних чаїв. А чи вмієте ви у своїх родинах їх правильно заварювати? Чай – це екстракт із частин рослин. Хтось заварює квіти, хтось – листя, а дехто бере плоди. Або навіть варимо чай із гілочок та корінців. І ось усі біологічно активні речовини, які знаходяться в рослині, таким чином, з чаєм, надходять в організм.
Для приготування беруть як свіжі, так і висушені рослини. Але чим дрібніші та м’якіші частини рослини, тим коротший час заварки. А якщо вони тверді, то заварювати треба триваліший час.
Якщо ви, наприклад, хочете отримати чай із квітів бузини – оскільки вони лікують всі легеневі захворювання, дуже добре впливають на функцію нирок, виводять надлишки води з організму, усувають набряки, допомагають серцю правильно працювати нормально, – то їх достатньо залити окропом і дати настоятись дві-три хвилини. І чай уже готовий.
Для чаю, яким будете лікувати запалення сечового міхура, завжди беремо тверді компоненти, і настоювати вже треба не три, а десять хвилин. Щоб отримати міцний чай із плодів шипшини, то шипшину треба кип’ятити на слабкому вогні або водяній бані 10 хвилин. Або ж настоювати у термосі. Але, коли заварюєте плоди шипшини, ніколи не подрібнюйте, беріть їх цілими.
Для того, щоб приготувати жовчогінний чай, чай для печінки, – а такі чаї готуються із гірких корінців, бо печінка теж полюбляє гіркоти, – треба корінці подрібнити, залити на ніч холодною водою, а вранці поставити на слабенький вогонь і прокип’ятити, не більше п’яти хвилин.
Найкраще чай заварювати не пресований, а у вільному стані, щоб трава могла віддати всі свої корисні речовини в чай.
Наталія Земна