Кожна хвороба має свій час доби

Сучасна медицина вже встановила однозначний зв’язок фізіології людини з біологічними ритмами. Часові цикли впливають практично на всі аспекти нашої життєдіяльності. Так, від часу доби залежить не тільки наша активність, потреба в їжі і сні, але також і самопочуття.

Деякий час тому вчені встановили зв’язок між загостреннями різних хронічних захворювань і часу доби.

Організм кожної живої істоти живе за регламентом 24-годинного часу доби. За цей час в організмі відбуваються різні процеси, гормональні зміни, які безпосередньо пов’язані з біологічними годинами. Автори дослідження вважають, що саме коливання гормонального фону і призводять до розвитку ознак того чи іншого захворювання в певні години. Це дає можливість кожній людині, яка страждає тією чи іншою патологією, обчислити для себе хоча б приблизно критичний час.

Серцево-судинні захворювання

Наприклад, дослідники встановили, що відразу після пробудження, або близько 6 годин і до 9 годин ранку починає збільшуватися ризик загострення серцево-судинних захворювань. Шанси дістати серцевий напад в цей проміжок доби на 40% вище звичайного. Пояснюється це тим, що початок активного руху тіла вимагає додаткової порції кисню, через що підвищується артеріальний тиск. Але високий тиск не тільки покращує засвоєння кисню тканинами організму, але і створює високе навантаження на серцевий м’яз, а це підвищує ймовірність серцевого нападу. З цієї ж причини саме в цей час доби частіше трапляються кровотечі з носа.

Болі в суглобах

Ті, хто мучиться болями суглобів, найчастіше випробовують їх з 7 години ранку. У цей час майже в три рази підвищений вміст сечової кислоти, що призводить до відкладення солей на суглобових поверхнях. А ось симптоми такого захворювання кістково-м’язової системи як остеоартрит найчастіше проявляються близько 17.00 вечора.

Мігрень

З 9 ранку і до самого вечора долають напади мігрені схильні до них люди. А от час з 20.00 і до 4 ранку — час «відпочинку» від мігрені. Лікарі вважають, що це пояснюється ранковим підвищенням тиску і змінами судинного тонусу.

Алергія

Ще одна «ранкова» хвороба — алергія і навіть астма. Вранці під час активного руху в повітрі утворюється більше пилу, яка і викликає напади. А от щоб знизити ризик розвитку нападів астми, фахівці рекомендують приймати ліки хворим о 14.00.

Стрес

З 15.00 і до 19.00 найбільш активна центральна нервова система, що підвищує ймовірність того, що в цей час може статися панічна атака або стрес.

Застуда

До застуди ми найчастіше схильні в 16.00 годин. Вся справа в тому, що після полудня починає знижуватися вироблення факторів імунітету, а до цього часу вона досягає мінімуму.

Шкірні захворювання

Вечір близько 22.00 — час шкірних захворювань, таких як псоріаз і екзема. Фахівці пов’язують це із змінами температури тіла, а саме з підвищенням її ближче до вечора. Більш висока температура стимулює нервові закінчення що викликає свербіж в уражених ділянках шкіри.

Хвороби шлунково-кишкового тракту

Загострення шлунково-кишкового тракту найчастіше проявляються у нічний час. Їх профілактику найкраще проводити ввечері. Так, препарати від печії найефективніші в 19.00.

Все вище сказане ще раз показує, що кожне захворювання має «свій час», і щоб впоратися з ним, необхідно враховувати особливості біоритмів організму.

Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.