У гонитві за довголіттям і здоров’ям ми намагаємося прищепити собі звички, які загальноприйнято вважати корисними. Однак багато правил щодо здорового способу життя сьогодні переглядаються, а вчені постійно готують нам свіжі і нові факти у цій області.
Британські вчені в області гігієни та здоров’я зібрали сім поширених звичок людини, які вона здійснює через незнання.
Ми багато з дитинства чуємо про те, що ранковий душ загартовує. Проте щоденний вплив на шкіру гарячої води з гелем для душу позбавляє нашу шкіру природних масел, робить її сухою і навіть призводить до інфекцій. У результаті шкіра швидше стає в’ялою і старіє. Як правило, наше тіло не потребує щоденного повного обмивання, але якщо ви не можете відмовитися від цієї традиції, використовуйте хоча б більш прохолодну воду.
Щоденний сон по 8 годин вважається мало не самою першою корисною звичкою і основою здоров’я. Але в результаті спостережень сучасні вчені прийшли до висновку, що глибокий тривалий сон може привести до почуття втоми. Вони вважають, що для сну цілком достатньо семи годин, причому 6 годин вночі, а залишок наздогнати протягом дня короткими пересипами.
Ми звикли вважати, що нетривале лежання на дивані після обіду корисно для організму. Відпочинок після ситного прийому їжі сприяє відкладенню калорій про запас, через що утворюється прошарок підшкірного жиру, особливо в області талії.
4. Полоскання зубів
Хоч для більшості ця звичка здається цілком природною для гігієни порожнини рота, але фахівці стверджують, що при полосканні ми змиваємо шар фтору, покликаний захищати наші зуби від бактерій. Почистивши зуби зубною пастою ще, принаймні, півгодини не треба брати в рот ніяких рідин. Хоча ополіскування зубним еліксиром із вмістом фтору цілком припустимо.
5. Сидіння на унітазі
Виявляється, тривале сидіння на сучасних зручних унітазах загрожує організмові гемороєм або дивертикулезом. На думку медиків, поширена «поза орла», в якій людина справляє нужду в туалетах радянського зразка, з діркою, найбільш природна і корисна. Особливо така поза показана людям, що мають проблеми з кишечником.
6. Домашнє прибирання
Учені провели дослідження, в якому взяли участь 100 жінок і чоловіків, які брали на себе велике навантаження по домашньому господарству — прибирання, готування, прання і шопінг. Виявилося, що такі люди більш схильні до підвищеного кров’яного тиску. Причиною цього стає нервова напруга, в якій знаходиться людина. Крім того, і сучасні чистячі засоби сприяють появі у цих людей астми.
7. Неправильне дихання
Якщо попросити вас глибоко вдихнути, то ви неодмінно виставите груди вперед, наповнюючи їх повітрям. Ця звичка є неправильною, оскільки ще будучи немовлям, людина дихає животом, а не грудною кліткою. Грудне дихання не дає достатнього припливу повітря в нижню частину легенів. Але правильному диханню животом можна навчитися, хоча потрібні досить довгі тренування.