Завдяки своєму аромату і приємному смаку, кориця дуже популярна в кулінарії. Також кориця має безліч властивостей, корисних для людського організму.
Кориця – спеція, багата антиоксидантами, здатними протистояти холестерину. Широко відомі її антибактеріальні та антисептичні властивості. В ході останніх досліджень вчені з’ясували, що кориця здатна боротися з діабетом і проблемами травлення. Однак існують і протипоказання, що стосуються можливої непереносимості ефірного масла кориці.
Як антиоксидант кориця здатна стимулювати кровообіг і боротися з холестерином. Такий ефект пояснюється наявністю дубильних речовин, що містяться в ефірних маслах кориці.
Поліфеноли, що містяться в кориці, за своїми властивостями, дуже нагадують інсулін. З цієї причини корицю можна застосовувати в якості допомоги при діабеті.
Кориця дає відчуття ситості, тому її корисно використовувати як приправу при дієтах для схуднення.
Корисна кориця і при застудах, завдяки своїм антибактеріальним і антисептичним властивостям. Також вона може стимулювати імунну систему. Кориця нейтралізує мікроби і грибки. Так, дослідження, проведене в Німеччині, показало, що кориця може пригнічувати кишкову паличку і грибкову інфекцію, яка вражає піхву.
За допомогою кориці можна заліковувати рани, так як вона має дезінфікуючі властивості.
Кориця полегшує процеси травлення, усуває здуття живота і бере участь у розщепленні жиру.
Що стосується побічних ефектів кориці, то вони пов’язані з надмірним її споживанням. Необхідно пам’ятати, що ефірні масла кориці містять кумарини, речовини, які можуть бути токсичними для печінки і нирок. Тому дітям до двох років краще не давати корицю.
У догляді за шкірою кориця може викликати роздратування. Також не рекомендується вживання кориці під час вагітності.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.