У холодну пору найнеприємніше, що може статися — це застуда, а самим огидним в цьому стані стає нежить. Здавалося б, нічого страшного — всього-то тиждень носом пошмигати і все пройде. Але буває, що не проходить, ще й головні болі якісь з’являються і тоді лікар ставить невтішний діагноз — гайморит.
Визначити гайморит під час грипу досить складно: у хворого спостерігається головний біль, висока температура, закладеність носа — всі ці симптоми притаманні обом захворюванням.
Якщо нежить докучає більше 5 днів, а при нахилі посилюється головний біль, то це вже висока ймовірність гаймориту.
Нежить — запалення слизової оболонки носа. Гайморит — запалення слизової оболонки носа і пазух носа. Саме там накопичується слиз і гній, які заподіюють стільки ускладнень і неприємних відчуттів.
Познайомившись з цими факторами, легко здогадатися, що гайморит може бути у кожного з нас. Цей діагноз протягом останніх десятиліть займає провідне місце у пацієнтів отоларингологів. Але не так страшний сам гайморит, як його ускладнення: запалення головного мозку, аж до абсцесу і менінгіту.
На жаль, багато хто з нас, виявивши у себе гайморит, починають займатися самолікуванням, використовуючи «швидкі» ліки від нежиті та всі можливі судинозвужувальні спреї для носа. Такий підхід призводить лише до того, що симптоми гаймориту стають непомітними. Кращим рішенням у цьому випадку була б консультація лікаря, який прописав би оптимальне лікування.
Лікування гаймориту — завдання не складне для отоларинголога, якщо він не перейшов у хронічну форму. Головне — забезпечити відтік слизу і виділень з пазух носа, тобто видалити гній з пазух.
Ще не так давно єдиними методами лікування гаймориту були такі болючі процедури як, наприклад, пункція (прокол). Такі кардинальні методи вимагають багато часу і коштів. Сучасна медицина пропонує альтернативу за допомогою натуральних препаратів, які можна застосовувати навіть у домашніх умовах.