Короткий інструктаж при перепадах тиску

З настанням міжсезоння багато людей страждають від стрибків тиску. Фахівці дають рекомендації, як уникнути дискомфорту від такого явища в період нестійкої погоди.

Вітамін С

Звичайна аскорбінка допоможе підтримати судини. Фахівці Тафтского університету провели дослідження, в ході якого встановили, що люди, які вживали в день вітамін С менше, ніж міститься в одному апельсині, протягом року мали тиск в середньому на 20 одиниць вище, ніж ті, хто отримував більше аскорбінки.

Медики рекомендують вживати в день не менше 250 мг вітаміну С. Отримати цю дозу можна з трьох апельсинів, або двох болгарських перців, або з однієї склянки смородинового або журавлинного соку.

Ще більшу дозу аскорбінки необхідно вживати тим, хто палить або вживає деякі препарати (деякі антидепресанти, антибіотики), схильні до стресів і простудних інфекцій, так як за таких обставини вітамін С руйнується в організмі швидше.

Залізо

Залізо забезпечує нормальний мозковий кровообіг. Його запаси в організмі можна поповнити за допомогою продуктів: яловича печінка, гречана каша, гранат, зелені яблука, чорний хліб.

Кальцій

Якщо в свій щоденний раціон внести продукти, що містять кальцій, наприклад, йогурт, сир, кефір, то ймовірність розвитку гіпертонії знизитися на третину. Кальцій підвищує гнучкість судин, а це дозволяє їм легше адаптуватися до перепадів тиску і розширюватися.

Правильне дихання

Як правило, ми дихаємо поверхнево, при цьому в крові дуже високий рівень вуглекислого газу (СО2), який звужує судини і провокує біль. Глибоке дихання наповнить клітини киснем. Для цього треба робити вдих, рахуючи до п’яти, потім видихнути через рот (теж на рахунок п’ять). Таку вправу краще виконувати на свіжому повітрі.

Вода

Починайте день зі склянки мінералки або просто теплої води. Перед обідом корисно випивати склянку свіжовичавленого соку. Це тонізує судини і прискорює обмін речовин.

Вікно

Судинний спазм можна зняти, прийнявши якийсь спазмолітик або таблетку аспірину. Але якщо під рукою не виявилося жодних засобів, спробуйте притулитися лобом до шибки і постояти так кілька хвилин. Скло знімає з шкіри голови статичну електрику, і напруга може відпустити.

Гіпотоніки можуть страждати від зниженого тиску при зміні погоди. У цьому випадку краще мати під рукою засоби активуйочої дії , що підвищують тиск. До них відносяться женьшень, китайський лимонник, зелений чай в таблетках, елеутерокок. Корисно з ранку випити чашечку міцної і солодкої кави.

Якщо ви схильні до перепадів тиску, то тримайте при собі тонометр і дійте залежно від його показників, а також ви можете звернутись за консультацією до нашого лікаря кардіолога.