Коронавірус: як уникнути панічних атак в умовах пандемії?

Події останніх тижнів не дають заснути мільйонам людей. Тема коронавірусу стала основною і чи не єдиною, а стрес став щохвилинним супутником нашого життя. Але стресу важливо навчитися говорити «стоп», якщо не хочете довести себе до панічних атак. Проявляйте гнучкість, пристосовуйтеся до ситуації і будьте спокійні. А ми даємо кілька порад, як позбутися стресу.

1. Фільтруйте новини

Припиніть з ранку до вечора моніторити всі підряд новини. Безперечно, проблема коронавіруса актуальна по всьому світу і зробити вигляд, що нічого не відбувається, неможливо. А плюс ще землетруси, пожежі і повені! Все це ви не можете змінити! Але ви можете заспокоїтися і адекватно сприймати те, що відбувається.

Новини читайте вибірково, бажано вранці, а не на ніч замість казки. Виберіть ресурс, якому ви найбільше довіряєте, і зупиніться тільки на ньому! А якщо новини не тішать – змиріться, так було і буде завжди, таке життя.

2. Відмовтеся від перегляду кривавих сцен

У період карантину багато хто має масу вільного часу, яке заповнюють переглядом фільмів. Якщо ваш вибір – жахіття, трилери та бойовики, то не дивно, що ваш психічний стан в цей і без того жахливий період нестабільний. Зупиняйтеся на хороших комедіях, надихаючих біографічних картинах, пригодах. А перегляд страшилок перед сном дасть вашій підсвідомості їжу для створення поганих картинок і, як наслідок, ви прокинетеся розбитим і не відпочившим, стрес лише посилиться.

3. Дотримуйтеся режиму сну

Тобто вирушайте в ліжко в один і той же час, бажано лягти спати «ще сьогодні, а не завтра», до півночі. Час сну повинен становити не менше 7-8 годин. Здоровий сон – надійний захист від стресу.

4. Проводьте час із сім’єю

Спілкування з близькими, спільні ігри, вилазки на природу подарують емоції і додадуть сил для подолання всього, навіть від постійного стресу. Тільки з рідними ви зможете розслабитися і згадати, заради чого живете.

5. Спортивні навантаження

Карантин і неможливість відвідати спортзал зовсім не означають відмову від спорту взагалі. Робіть зарядку, взбадьорте забутий велосипед, влаштовуйте пробіжки вранці (але уникайте людей під час пробіжки). Доведено, що спорт допомагає організму витримувати будь-які навантаження, в тому числі і психологічні.

6. Здорове харчування

Хто з нас не заїдав стрес шоколадкою, ну або не запивати пивом (у кожного свої слабкості)? Так, солодкі продукти викликають сплеск гормону задоволення, а алкоголь, навіть слабкий, допомагає розслабитися. Але всі ці задоволення швидкоплинні. Далі піде розчарування, від того, що знову зірвалися, а це знову стрес. Замініть шкідливу їжу корисними фруктовими перекушуваннями. Стресу гарантовано стане менше.

7. Скажіть «ні» паразитизму

Часто стрес викликають нездорові відносини. Вибрали не того партнера або друг постійно «живиться» вашої енергією, знайомі сунуть ніс не в свої справи. Все це допомагає накопичуватися стресу. Пора позбуватися від усього шкідливого, в тому числі і від людей-паразитів. Перестаньте кого-небудь підгодовувати своєю енергією, ввічливо попрощайтеся і дихайте на повні груди.

8. Медитуйте

Хочете відключити мозок і відігнати непотрібні думки – медитуйте! Навіть 10 хвилин в день здатні на чудеса! Приємна музика, зручна поза, у ваше задоволення. Ваш мозок обов’язково подякує!

Період пандемії викликає невизначеність, яка веде до паніки і стресу. Навчіться бути гнучкими, пристосовуйтеся до ситуації, яка буде постійно змінюватися. Просто прийміть це і будьте здорові!