Кому загрожує залежність від фітнесу?

Якщо людина не любить перебувати в центрі уваги, позбавлена почуття гумору, серйозна і відповідальна, то їй загрожує доля «фітнес-наркомана».

Такий висновок зробив доктор Дункан Мюррей з Університету Гріффіта (Австралія). Він виділив дві специфічні риси, що провокують гіпертрофований прояв схильності до досконалості тіла:

– стан занепокоєння,

– замкнутість і інтровертність.

Більше року Мюррей спостерігав за 220 клієнтами фітнес-центрів на предмет частоти відвідування фітнес-залів. Свої висновки він співставив зі шкалою відкритості, сумлінності, екстраверсії, відповідності вимогам і невротизма.

За попередніми результатами виявилося, що люди, схильні до невротизму і інтроверсії, найбільш схильні до залежності від фізичних вправ, а це, в кінцевому підсумку, може призвести до проблем зі здоров’ям, а також до соціальних проблем.

До речі, деякі люди, які усвідомили свою залежність від фізкультури, але сприйняли це як покликання, поміняли місце роботи і стали інструкторами з фітнесу. Деякі почали свідомо виставляти собі обмеження, наприклад, не приймали дружні запрошення на обід, щоб не вжити зайвих калорій і не втратити спортивну форму. Є такі фанати фітнесу, які неусвідомлено завдають собі шкоди, наприклад, додатково утеплюючись під час занять, щоб інтенсивніше потіти і спалювати більше калорій.

Подібні експерименти над собою можуть призвести до значної втрати ваги, навіть до м’язової дистрофії. Наше тіло, яким би тренованим воно не було, не має необмежені ресурси, і йому необхідний відпочинок і релаксація. Безперервні тренування також можуть порушити харчової розпорядок, що призводить як до фізичних, так і до психічних проблем.

Висновок тут простий: все добре в міру.