З початком навчального року школу разом з учнями починають відвідувати віруси застуди. З року в рік епідемії ГРВІ з приголомшливою регулярністю повторюються в кожному шкільному колективі. Як діяти батькам хворого школяра: відправляти його на заняття або все ж залишити вдома?
Вірус застуди та грипу передається з дрібними крапельками слини і слизу по повітрю від хворого здоровому. Під час епідемії скупчення народу в транспорті та громадських місцях провокує захворювання одночасно від 15 до 60% населення. Найбільш незахищеними виявляються діти.
Якщо градусник фіксує температуру на позначці 37,5 °С, то дитина вже хвора. Але більшість батьків міркують так: якщо лихоманки немає, то сопливу і кашляючу дитину можна відправляти в школу. Їх можна зрозуміти, адже кожного чекає робота. Але хвора дитина обов’язково поділиться вірусами з друзями, не кажучи про те, що піддасться ризику ускладнень. Через деякий час кашляти буде вже половина класу.
Якщо ви помітили, що ваша дитина захворіла, відразу вживайте заходів і залишайте її вдома, перевівши на постільний режим. Віруси впливають на слизову оболонку дихальних шляхів і провокують гостре запалення. У відповідь організм посилено продукує захисний слиз. Мокрота стає все більш в’зкою, сповільнюється рух війок миготливого епітелію. Запалена слизова набрякає, її функції послаблюються, а це веде до кисневої недостатності дитячого організму.
Кашель допомагає організму позбутися від накопиченого мокротиння, що порушує прохідність повітря. Хіба може в такій ситуації мова йти про успішне засвоєнні матеріалу, коли дитина буквально бореться за кожен вільний вдих! Тому доцільніше зробити паузу в навчанні, почати лікування вашого школяра, оточивши його увагою і турботою.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.