Любов до праці є людською чеснотою. Але бувають випадки, коли постійна робота викликає залежність. Психологи такий стан називають «синдромом менеджера» і кажуть, що постійна робота шкідлива для фізичного і психічного здоров’я.
Кожна людина при народженні отримує запас життєвої енергії. Ще Фрейд вважав, що цей запас протягом життя не поповнюється. Залежно від темпераменту кожен вирішує сам, витрачати цей запас поступово або «відкрити краник» на повну силу.
У тих ситуаціях, коли людина змушує себе робити щось, що їй не властиво, енергія витрачається більш інтенсивно: адже витрата йде не тільки на саму дію, але і на мотивацію. В результаті рано чи пізно включиться захисний механізм, який здатний укласти на диван. Такий стан, схожий на депресію, і може бути «синдромом менеджера».
Все залежить від того, як і чим ви будете займатися. У сучасному світі, де постійно необхідно поповнювати грошовий запас, а для багатьох це означає працювати, люди включаються в цю нескінченну гонку. Тут і може виникнути проблема, при цьому людина націлена тільки на досягнення і забуває про все інше. Але витративши роки життя на придбання будинків, яхт та інших атрибутів успішності, зовсім не означає, що людина буде щасливішою за тих, хто не захотів брати участь у цій гонці.
Залежність – це захист від переживань, реакція на внутрішній конфлікт. Наприклад, жінки йдуть з головою в роботу, якщо не впевнені у власній привабливості або не знають, як вирішити особисту проблему.
Як і інші неприємності зі здоров’ям, «синдром менеджера» краще попередити, ніж допустити. Прислухайтеся частіше до свого внутрішнього голосу: чого вам хочеться насправді? Що доставляє вам радість?
А щоб голос цей звучав більш чітко, не забувайте час від часу влаштовувати собі відпочинок і навчиться розслаблятися.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.