Наука стверджує, що мозок людини на 70-80% розвивається до 3 років.
Виходить, що навчання дитини треба починати в перші роки його життя? Фахівці відзначають, що навчити малюка, наприклад, читанню, в цей період легше, ніж коли мозок вже остаточно сформований.
У кожного з нас є знайомі, 4-річний малюк яких вже з легкістю читає, і може навіть не по складах. При цьому ми зі своєю дитиною за кілька років до школи почали освоювати букви, цифри і вона цілком підготовлена пішла до школи, маючи необхідні знання для початку. Але навіщо дитині вміння читати в такому ранньому віці?
Виявляється, вміння читати, це не просто можливість з букв складати слова – це розуміння змісту прочитаного.
Чим є книга для наших дітей сьогодні? Якщо ще два десятиліття тому книга була основним джерелом знань для дітей, сьогодні вона відійшла на другий план. Нашим дітям ближче телевізор та інтернет. Рідко яку дитини зараз побачиш з книгою в руках, хіба що з невеликими коміксами. З одного боку, яка різниця, з якого джерела отримувати інформацію? Однак нейропсихології відзначають, що при використанні комп’ютера включаються інші відділи головного мозку. Це означає, що читання книг важливо для повноцінного розвитку мозку, і завдання дорослих – навчити дитину читати і сприймати книги як задоволення, а робити це треба якомога раніше. Ставлення дитини до читання часто залежить від батьків.
Чим відрізняються «читаючі» діти від своїх однолітків? Вони вчаться співпереживати героям книги, вивчають їх досвід і в якійсь мірі приміряють його на себе. Привчені до читання з раннього дитинства діти часто малюють улюблених героїв, у них більш розвинена уява, вони придумують цікаві ситуації на основі прочитаного, бачать кольорові сни з участь персонажів. Герої книг змушують дітей виробляти ставлення до життя, аналізувати різну поведінку. Звичайно, від маленьких дітей таких умінь вимагати не варто, але з часом такі навички у них обов’язково з’являться.
Якщо ви хочете бачити свого малюка в майбутньому інтелектуально розвиненим, який має свою життєву позицію, починайте йому читати з пелюшок. Багато хто може сказати, що не варто дитину перевантажувати зайвою інформацією. Але хіба по 5-10 хвилин вдень і ввечері виявляться зайвими в навчанні вашого малюка? Решту часу з дитиною потрібно займатися тим, що їй подобається: грати, малювати, ліпити, читати звичайнісінькі книги.
Батьки моуть прищепити своїй дитині любов до будь-якого виду діяльності: перегляду телевізора, комп’ютерних ігор, лежання на дивані або до класичної музики, образотворчого мистецтва, читання книг, вивчення географічної карти. У першому варіанті батькам і робити нічого не треба, у другому – батьки займаються саморозвитком, дізнаються щось нове в навчанні, щоб це передати своїй дитині. У ранньому віці спрацьовує найважливіший в розвитку малюка фактор – власний приклад.
Щоб прищепити дитині любов до читання, не потрібно нав’язувати книги, змушувати читати або слухати казки. Якщо ви вкладете в процес читання свою любов і покажете, скільки насолоди дарує читання, малюк сам буде вас просити почитати йому, а дуже скоро і сам із задоволенням освоїть цей навик.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.