Багато молодих батьків часто задаються питанням, коли потрібно починати читати дитині?
Педіатри рекомендують не затягувати з цим процесом і читати дітям в слух з самого народження!
Вчені встановили, що важлива частина розвитку мозку відбувається протягом перших трьох років життя. Читання ж підвищує словниковий запас і інші навички спілкування. Фахівці настійно рекомендують батькам якомога більше читати дітям вголос.
Група вчених, які виступають за тривале грудне вигодовування, після своїх досліджень радять починати освіту дітей в формі читання з перших днів життя.
Сьогодні багато високоосвічених батьків, слідуючи своїм амбіціям, читають вірші та грають Моцарта для дітей ще в утробі матері, вони не потребують подібних радах. Але життя показує, що навіть ці батьки не читають своїм дітям так часто, як педіатри радять. А це відіграє важливу роль у розвитку грамотності. Це допоможе дітям краще засвоювати шкільну програму.
Читання, поряд з розмовами і співом, розглядається в якості важливих факторів у збільшенні словникового запасу в перші роки життя дитини. Недавнє дослідження показало, що діти у віці трьох років володіють великим запасом слів, якщо вони виховувалися в сім’ях високоосвічених батьків, в сім’ях яких пошана до книги — це норма. Решта дітей збагачують свій словниковий запас в школі. Такі прогалини з’являються вже у віці 18 місяців.
Сьогодні батьки вважають за краще давати своїм дітям смартфони та планшети для ігор і розваг, чим відсувають читання на задній план і самостійно обмежують розвиток дітей.
Починаючи читати дітям з перших місяців життя, батьки прищеплюють звичку до пізнання нового через читання, збагачують словниковий запас малюка і значно розширюють його кругозір.
Здоров’я завжди на першому місці. Якщо ви потребуєте допомоги, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Ви отримаєте професійну допомогу та персоналізований підхід до вашого лікування, спрямований на досягнення оптимального стану здоров’я.