Коли необхідне лікування пародонтиту?

Пародонтит має на увазі запалення пародонту – тканини, що оточує корінь зуба. Також в патологічний процес може бути залучена кісткова тканина альвеоли і ясна.

Складність лікування пародонтиту залежить від стадії захворювання. На початковій стадії з’являється лише легка ранимість і кровоточивість ясен, а на пізніх – випадіння зубів.

Причини пародонтиту

Загальною причиною пародонтиту є порушення нормального живлення тканин пародонта (кровопостачання і обміну речовин). Найбільш суттєвою внутрішньою причиною є склероз судин, що живлять пародонт. Серед інших причин – нейросудинні зміни, тобто порушення нервової регуляції. Згодом це веде до атрофії складових елементів. Також провокують захворювання ослаблений імунітет, гіповітаміноз і ендокринна патологія.

Значущими зовнішніми причинами пародонтиту є мікроорганізми, які живуть в порожнині рота і розвиток зубного каменю.

Лікування пародонтиту

У нормі тканина ясен повинна щільно прилягати до шийки зуба. При пародонтиті відбувається руйнування підтримуючої кісткової тканини і ясна, через що кишені ясна розширюються і стають місцем збору бактерій. Поступово ці кишені розширюються і поглиблюються, що сприяє ще більшому руйнуванню тканини кістки і ясна.

Таким чином, метою лікування пародонтиту є ретельне очищення ясенних кишень від бактерій і попередження подальшого руйнування.

У більшості випадків пародонтит прекрасно піддається неінвазивному лікуванню за допомогою дотримання гігієни порожнини рота.

Кюретаж – процедура, що передбачає видалення зубного каменю з бактеріями з поверхні зуба і під яснами. Процедура проводиться за допомогою інструментів або ультразвуку.

Також лікар може призначити прийом антибіотиків або інших препаратів, що пригнічують ріст бактерій.

У більш важких випадках пародонтиту, коли глибина ясенної кишені більше 5 мм, потрібне хірургічне втручання.

Профілактика пародонтиту

Найбільш ефективним способом профілактики пародонтиту є дотримання гігієни порожнини рота. Мається на увазі чистка зубів два рази на день і хоча б раз внадень користуватися зубною ниткою. Взагалі корисно користуватися зубною ниткою після кожного прийому їжі.