Підвищити працездатність співробітників лікарі рекомендують, перемістивши початок робочого дня на 10.00 годин ранку. Для більшості людей раннє пробудження – справжній стрес. Але робота чекає, вибору немає, доводиться брати себе в руки і, борючись з сонливістю, включатися в процес. Такий насильницький початок робочого дня, на думку вчених, негативно позначається на працездатності.
10.00 ранку – найбільш підходящий старт для роботи. Принаймні, так заявляють вчені з Університету Пенсільванії. А всього 20 хвилин зайвого сну можуть піти людині на користь і підвищити її продуктивність праці.
Вивчивши робочий графік більш 120 тисяч жителів США, встановивши кількість часу, який у них йшов на сон, вчені з’ясували, що раннє пробудження визначає працездатність на весь день. У зв’язку з цим експерти рекомендують перенести початок робочого дня на більш пізній час або скористатися гнучким графіком.
Дослідження показало, що випробовувані, які прокидаються о 6 ранку, в середньому сплять по 6 годин, чого організму зовсім недостатньо для відпочинку. Учасники, чий робочий день починався між 9 і 10 ранку, спали в середньому по 7,5 годин, а за цей час вже більш реально можна виспатися.
Регулярні недосипання, зрештою, призводять до хронічної нестачі сну, а це не тільки зниження продуктивності праці, але і ослаблення імунітету.
Можливо, роботодавці, познайомившись з даною інформацією, з метою збереження здоров’я співробітників і підвищення продуктивності праці, задумаються про перенесення початку робочого дня на 10:00 ранку.
Якщо у Вас виникли проблеми зі здоров’ям, не соромтеся звертатися в Центр Сімейної Медицини. Тут вам забезпечать кваліфіковану допомогу та підберуть індивідуальне лікування, спрямоване на покращення вашого стану здоров’я. Ваше благополуччя є нашим пріоритетом.