Хворіти в наш час дорого і невигідно. При появі перших симптомів у вигляді нежиті ми хапаємося за краплі для носа і починаємо безконтрольно ними користуватися. Але лікарі попереджають, що часте застосування крапель для носа веде до формування звикання організму до діючих речовин препарату. При тривалому застосуванні крапель слизова оболонка пересихає і втрачає здатність самостійно боротися з хвороботворними бактеріями.
Проблема ще й у тому, що такі види лікарських препаратів все частіше потрапляють у спектр безрецептурних засобів. Ось і виходить, що самолікування робить негативний вплив на здатність організму протистояти захворюванням дихальної системи і відновлювати її нормальне функціонування.
Починаючи користуватися краплями для носа, слід розуміти, що кожен окремий препарат має свою інструкцію до застосування, з якою необхідно ретельно ознайомитися. Справа в тому, що залежно від концентрації активних речовин, різні препарати мають різні функціональні особливості, а значить, і застосовуються по-різному.
Так, наприклад, якщо препарат має антигістамінні властивості, які знімають набряклість і допомагають вільно дихати, то застосовувати його можна не більше трьох днів. Якщо використовувати його довше, то це загрожує формуванням ураження слизової оболонки, яка руйнується і спалюється. А всі лікувальні краплі застосовуються не більше 4-6 днів.
Лікарі наполягають, що головне правило успішного лікування нежиті – дотримання рекомендацій. Тільки лікар при аналізі стану хворого може вибрати єдино вірну тактику лікування і визначити призначення тих чи інших крапель для носа. А ось самостійне лікування нежиті може привести до тривалого відновного періоду і виникнення побічних явищ від самопризначень.
Завжди пам’ятайте, що краплі для носа є повноцінним лікарським засобом. Якщо грамотно ними користуватися, то можна позбутися ряду небажаних клінічних проявів. У той же час, безконтрольне застосування крапель для носа може завдати серйозної шкоди здоров’ю. Особливо корисно це розуміти батькам, які при лікуванні нежиті у дітей часто користуються порадами подруг та знайомих, «яким допомогло».