Здоров’я дітей — найбільша турбота батьків. Коли дитина страждає від будь-якої хвороби, всі сили кидаються на її лікування. Удвічі неприємно, коли хвороба заразна і потребує ізоляції малюка від однолітків, наприклад, лишай.
Це може бути і домашня тварина, яка підчепила захворювання на вулиці і принесла в дім. Після того як дитина торкалася зараженої тварини, вона потім торкається себе руками, чешеться або навіть колупається в носі, при цьому розносить інфекцію по всьому тілу.
Починається захворювання з незначних лущень на шкірі, які поступово трансформуються в чіткі круглі плями з червоним запаленим обідком. Розташовуватися уражені ділянки можуть не тільки на гладкій шкірі, але й волосистій частині голови. В цьому випадку на голові утворюються пролисини, на яких легко можна помітити нерівні обламані волосинки (саме тому лишай має назву стригучий).
Як тільки батьки помітили ознаки лишаю на тілі дитини, негайно необхідна консультація лікаря-дерматолога або педіатра Лікар зробить зіскрібок верхнього лускатого шару ураженої ділянки шкіри, проведе його аналіз та поставить діагноз. Якщо діагноз підтвердився, прийдеться приготуватися до непростого періоду життя усім членам родини. Адже лишай легко передається від людини людині, особливо у літній період, тому потребує мобілізації всіх сил на постійну підтримку гігієни, дезінфекцію всіх предметів в домі, а також одягу захворілої дитини.
Крім того, доволі тривале та болісне лікування чекає на самого малюка. Не дивлячись на те, що сьогодні існує безліч засобів, здатних перемогти стригучий лишай, на боротьбу із хворобою йде, як правило, не менше одного місяця. Курс лікування включає в себе прийом протигрибкових препаратів, застосування різних мазей, процедури під кварцовою лампою, а також систематичне видалення уражених волосків та шарів шкіри. Продовжувати лікування потрібно до тих пір, поки аналізи не підтвердять, що малюк абсолютно здоровий.
При стригучому лишаї важливо не дозволяти дитині розчісувати плями, тому що це тільки розмножить їх по всьому тілу. З цієї ж причини неможна мочити бляшки, а також підставляти сонцю, тому що високі температури сприяють росту грибкової інфекції.